Як поляки дозволили себе обдурити

3 коментувати
Ми дозволили себе обдурити, як діти. Ще й кому? Темряві та дурням

«Не лякайте нами людей, не лякайте», - повторювала партія Права і Справедливості (ПіС) в ході передвиборної кампанії, залякуючи при цьому всім, чим можна: Громадянською платформою, гендером, лівими. Тим часом, ми, ліві (або навіть центристські, але точно не праві) «паразити» дозволили себе обвести навколо пальця. Причому так красиво, як ніколи.

Дозволили занурити себе в традиційний польський смітник. Дали примусити себе до покори. Дозволили, шановні панове, умовити себе, що саме ми є агресивними людьми, і що нас потрібно стримувати на відміну від тих, хто дійсно говорить мовою ненависті. Негарно було б відповідати на це у притаманному їм потворному стилі, однак не можна було дозволити затролити себе, висміяти, затоптати, закричати.

Тим не менш, ми дозволили. Дозволили вмовити себе, що саме наша повістка є чимось ганебним, на відміну від тих, з кого дійсно ллється істерія, агресія та деспотизм.

Більше в польському парламенті немає лівих сил, залишилися лише праві (не рахуючи Селянської партії). А Громадянська платформа, яка є головною опозиційною партією - така ж постсолідарна права сила, як і ПіС. Але для переможців з ПіС, які протягом всієї кампанії скаржилися, що до них не відносяться толерантно і витісняють їх з публічних дебатів, цього було недостатньо.

Більше в польському парламенті немає лівих сил, залишилися тільки праві

Так Так. Правого Сейму ПіС було недостатньо. Громадянська платформа - це ліваки, посткомуністи, спадкоємці ЗОМО (спецназ часів комуністичної Польщі, призначений для придушення антикомуністичних, антиурядових виступів - ред.), стверджують вони. Іншими словами, ніяка це не опозиція, а паразити, яких потрібно викорінити. Хіба можна інакше ставитися до партії зрадників і та коморосіян?

Дозволили Качинському (Ярослав Качинський - лідер партії ПіС - ред.) обвести нас навколо пальця, та ще й так просто, що просто руки опускаються. Ну правда. Як можна було обманутися черговими запевненнями, що не злий Антек (Антоній Мацеревич, кандидат на пост міністра оборони Польщі - ред.) і не вередливий Ярек (Качинський) керуватиме державою, а добра, як хліб, і пухнаста, як баранчик, Беата Шидло (кандидат на пост прем'єр-міністра Польщі - ред.) стане главою уряду. Ніби Качинський буде просто консультувати її час від часу.

Чорт забирай, саме Шидло була обличчям цієї передвиборчої кампанії. Люди голосували за Право і Справедливість Шидло, а не Качинського. Яка демократія, які демократичні підвалини? Яка Шидло? Не бачите чи що, хто за нею стоїть? Не розумієте, що це така тактика була? А як Качиньський публічно визнав, де він мав її, і що може з нею зробити, якщо захоче, і кого на її місце поставить в разі чого? «Вона буде прем'єром, але на моїх принципах», - сказав він. Що це за вибори були? Що за демократія, якщо потрібно було тільки заплутати? Змухлювати? Обійти? Обдурити?

Але ні, ніхто в ПіС не обурюється, що повинен був бути спокійний і центристський уряд, а вийшов уряд Мацеревича, Ващиковського (Вітольд Ващиковський, кандидат на пост міністра закордонних справ Польщі - ред.) І Зьобро (Збігнєв Зьобро, кандидат на посаду міністра юстиції - ред.). Тому що це політика.

Хочете знати, дорогі панове, як виглядає фрагмент Конституції, пов'язаний з призначенням прем'єр-міністра? Дивіться ж:

«Прeзидeнт Рeспубліки висуває кандидатуру Голови Ради Міністрoв, який пропонує склад Ради Міністрів. Прeзидeнт Рeспубліки призначає Голову Ради Міністрів разом з іншими членами Ради Міністрів протягом 14 днів з дня першого засідання Сейму або прийняття відставки попередньої Ради Міністрів та приймає присягу члeнів новостворенної Ради Міністрів».

Ну і що, чи так це було? Президент призначив прем'єр-міністра? Або може «президент» Ярослав просто подзвонив цьому нещасному Дуді (Анджей Дуда, президент Польщі - ред.) та сказав, кого він намітив на пост прем'єр-міністра.

Дали обдурити себе як діти. Дозволили обвести навколо пальця тим, хто в публічній сфері представляють католицьку церкву, хто будь-яку критику проти церкви сприймають як «напад», одночасно атакуючи все, що церква не схвалює, і то не по-лицарськи. Дали обдурити себе звичайним шарлатанам, шахраям, дрімучим дурням.

Гуляння на Хелловін? Непольський звичай (можна подумати, що різдвяна ялинка - польський), за яким стоять демони. Демони? У XXI столітті? Чорт візьми, чи не розумієте ви, що одержимими демонами можуть бути тільки віруючі, тому найбільш ефективний захист від них - бути атеїстом. Але це так, між іншим.

Сприяння толерантності серед дітей? Це недостойна «гомопропаганда», нав'язувана безневинним дітям. Я, звичайно, перепрошую, але якщо таку мерзенну риторику використовувати проти церкви, всіх єпископів доведеться вигнати, тому що ця установа рекрутує нових членів серед новонароджених дітей. Не аргументує, а лише вказує прийняти догмати віри під шантажем пекельного вогню і анафем.

Ми дали обдурити себе, як діти. І кому? Темряві, дурням.

Переклад НВ

Повну версію колонки версию колонки Земовіта Щерека читайте на Рolityka

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.