22 жовтня 2018, понеділок

Три технології майбутнього

0 коментувати
Як ви будете працювати з новими обчислювальними архітектурами? Як швидко дешева генна інженерія вплине на вашу галузь?

Технології завжди захоплювали дух. Кілька років тому всі говорили про соцмережі та мобільні телефони. Сьогодні - про машинне навчання і блокчейн. Куди не глянь, консалтингові фірми випускають звіти, проводяться конференції, проголошуються нові "експерти".

У певному сенсі, в цьому немає нічого поганого. Соціальні мережі та мобільні телефони дійсно змінили світ, і очевидно, що в майбутньому істотним стане вплив штучного інтелекту і архітектури розподілених баз даних. Будь-якому підприємству потрібно розуміти ці технології, і те, як вони впливають на бізнес.

Правда в тому, що наступна важлива річ завжди починається як щось абсолютно неважливе. Тому воно здійснює переворот. Так що ось три технології, про які ви, можливо, не чули, але до яких пора придивитися. Від цього може залежати доля вашого бізнесу.

1. Нова комп'ютерна архітектура

У 19-му випуску видання Electronics у 1965 році співзасновник Intel Гордон Мур опублікував статтю про те, що кількість транзисторів на кремнієвому чіпі подвоюється кожні два роки. За останні півстоліття це послідовне подвоєння обчислювальної потужності, тепер відоме як Закон Мура, призвело до цифрової революції.

Не всі, хто поневіряється - загубилися. Завдання в тому, щоб поневірятися з метою

Проте, зараз процес сповільнився і скоро повністю зупиниться. Є так багато транзисторів, які можна втиснути на пластину перш, ніж виникнуть субатомні ефекти і зроблять неможливим функціонування технології. Експерти не дійшли згоди в тому, коли саме це станеться, але цілком очевидно, що десь в найближчі п'ять років.

Звісно, є кілька способів поліпшити роботу чіпа, крім як збільшуючи кількість транзисторів, наприклад програмована користувачем вентильна матриця ( FPGA ), інтегральна схема спеціального призначення ( ASIC ) і тривимірна ІС ( 3D IC ). Але це всього лише стоп-сигнали, і вони навряд чи поведуть нас у майбутнє далі, ніж на десять років. Щоб продовжити розвиток технологій протягом наступних 50 років, нам потрібні принципово нові архітектури, такі як квантові обчислення і нейроморфні чіпи.

Хороша новина в тому, що ці архітектури дуже просунуті в розвитку і нам варто передбачити комерційний ефект через 5-10 років. Погана новина - з огляду на те, що це фундаментально нові архітектури - ніхто не знає, як їх використовувати. По суті, ми повернулися до стану початку комп'ютерної ери, з величезним потенціалом і мізерним розумінням того, як його використовувати.

2. Генна інженерія

Поки вчені останні 50 років розвивають мови програмування, біологи намагаються зрозуміти набагато складніший код - генетичний. Здебільшого, все просувається дуже повільно. Незважаючи на значний науковий прогрес, цей розвиток мало на що вплинув.

Але це почало змінюватися в 2003 році, коли закінчився проект "Геном людини" (Human Genome Project). Вперше ми по-справжньому почали розуміти, як ДНК пов'язана з нашою біологією, що призвело до початку іншої роботи, як Атлас генома раку (Cancer Genome Atlas) а також відчутні успіхи в сільському господарстві. Вперше геноміка стала не просто науковим дослідженням, а джерелом нових напрямків.

Тепер нова технологія CRISPR дозволяє вченим редагувати гени на свій розсуд. Фактично, оскільки технологія досить проста і її можуть використовувати навіть біологи-любителі, то варто очікувати, що генна інженерія стане більш поширеною в різних напрямках індустрії. До ранніх галузей стосуються рідке паливо з сонячних променів і геномні вакцини.

"CRISPR прискорює все, що ми робимо з геноміки, - каже Меган Хочстрассер з ініціативи з геноміки (Innovative Genomics Initiative). - Починаючи з досліджень раку до створення культур, стійких до хвороб і багатьох інших напрямків, яким ще тільки належить з'явитися. Найбільш захоплюючий аспект – те, що технологія CRISPR дешева і проста у використанні, вона створить демократизується ефект, коли можна буде досягти більшого з меншими витратами".

3. Матеріалознавство

Традиційно, процес поліпшення матеріалу для створення продукту був процесом проб і помилок. Ви міняли складові або процес їх створення, і дивилися, що відбувається. Наприклад, в якийсь момент середньовічний коваль зрозумів, що загартовування заліза допомагає створювати кращі мечі.

Сьогодні процес придумування нових матеріалів - це багатомільярдний бізнес. Наприклад, проблеми, з якими зіткнувся Боїнг під час створення Dreamliner. Як помітно поліпшити роботу літака, що використовує технології десятирічної давності? Проте, відкривши нові композиційні матеріали, компанія змогла знизити вагу на 40 000 фунтів і використання палива на 20%.

З огляду на це, ініціатива, яка стосується генома матеріалів (Materials Genome Initiative) створює бази даних про властивості матеріалів, такі як міцність, щільність і інші речі, які включають комп'ютерні моделі для прогнозування того, які процеси допоможуть отримати ті якості, які потрібні виробникові. Це урядова програма, тож ці дані можуть бути відкриті для всіх, хто захоче їх використовувати, а не тільки для мільярдних компаній на кшталт Boeing.

"Наша мета - прискорити розробку нових матеріалів, прояснив взаємозв'язок між матеріалами, їх обробкою і властивостями, які можуть виникнути, - говорить Джим Уоррен, директор програми «Геном матеріалів, - я сподіваюся, що наш проект прискорить інновації практично в будь-якій галузі, в якій Америка з кимось конкурує».

Краще підготуватися, ніж адаптуватися

За останні кілька десятків років чимало уваги приділялося гнучкості та адаптації. Коли нові технології на кшталт соцмереж, мобільного комп'ютерного середовища або штучного інтелекту починають руйнувати ринок, компанії поспішають зрозуміти, що це означає і адаптувати свої стратегії. Якби вони могли це зробити трохи швидше, ніж почнеться змагання, вони б виграли.

Сьогодні, однак, ми вступаємо в нову епоху інновацій. Головним завданням вже будуть не програми, засновані на поліпшених версіях старих технологій, а розуміння принципово нової парадигми.

Ось чому протягом наступних кількох десятиліть буде важливіше готуватися, ніж адаптуватися. Як ви будете працювати з новими обчислювальними архітектурами? Як швидко, дешева генна інженерія вплине на вашу галузь? Що ви повинні робити, щоб досліджувати нові матеріали, які можуть значно підвищити продуктивність і знизити витрати? Це лише деякі з питань, які ми будемо вирішувати.

Не всі, хто поневіряється - загубилися. Завдання в тому, щоб поневірятися з метою.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Грега Сателла. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал опублікований на Inc.com

Більше поглядів тут

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.