П'ять речей, які я дізнався про креативність

0 коментувати
Творчість – важка праця. За помахом чарівної палички нічого не відбувається

Я ніколи не планував ставати письменником. Навіть більше: я активно уникав цього. Як керівник видавництва, я відчував, що мені необхідно триматися подалі від творчого процесу. Коли люди, які відповідають за ділову сторону роботи, починають втручатися у творчий процес, як правило, це призводить до неприємностей. Тому я зосередився на підтримці креативності інших людей, а не на власній.

Але дивний ланцюг подій призвів до створення блогу, у якого з'явилися читачі, і в результаті я став писати для Forbes і Harvard Business Review. Це, в свою чергу, ще більше збільшило мою аудиторію і призвело до укладення контракту на книгу. Так що, схоже, тепер я повноцінний письменник.

Мабуть, я остання людина, від якої варто було б очікувати перетворення на письменника. У школі я не дуже любив писати, та й відверто кажучи, коли тільки завів блог, у мене не дуже-то і виходило. Але правда в тому, що важливість таланту переоцінюють: будь-яка людина може навчитися креативності (з часом). Так що ось п'ять речей, виявлених мною на шляху до письменницької діяльності, які допоможуть вам розкрити ваш творчий потенціал.

1. Покажіть музі, що ви налаштовані серйозно

Я виявив, що життєво важливо писати кожен день. Це не означає, що я кожен день пишу багато, і вже точно не означає, що я кожен день пишу щось вартісне. Я маю на бачу – що кожен день я намагаюся писати, навіть коли немає відповідних ідей.

Мій друг Джен Хольцер називає цей процес «покажи музі, що ти налаштований серйозно». Ідеї не поваляться на вас з неба. Ідеї – це результат важкої праці. Як сказав Фарід Закарія: «Коли я починаю писати, я розумію, що мої «ідеї» – просто клубок напівсирих, непевних думок, повний зяючих логічних дір».

Єдина проблема, яку не можна виправити – це чиста сторінка

Думаю, більшості людей це відчуття знайоме. Ідеї здаються набагато простіше, поки вони залишаються тихим голоском у вашій голові, але, коли ви намагаєтеся їх висловити, ви розумієте, що вони не настільки ідеальні, як здавалося. Це може викликати роздратування, але в той же час це дає можливість зайнятися самодисципліною.

Я часто виявляв, що навіть найпростіша дія – відкрити комп'ютер, щоб почати писати – звільняє щось у мені. Не завжди, але досить часто.

2. Розширюйте свій досвід

Те, чого мені бракує в області таланту, я компенсую досвідом. Протягом багатьох років я працював в різних сферах і в самих різних країнах і культурах. Я багато читаю; працював з деякими дійсно талановитими і розумними людьми. Це дає мені багато «сирого» матеріалу для початку роботи.

Скотт Баррі Кауфман і Каролін Грегор пишуть те ж саме у своїй новій книзі Заточені творити. «Відкритість новому досвіду – одна з «великої п'ятірки» особистісних якостей, абсолютно необхідних для творчості», – вважають вони. «Ця відкритість проявляється в різноманітних формах: від любові до вирішення складних завдань в області математики, науки і техніки до ненаситної любов до навчання, схильності ставити серйозні питання і шукати більш глибокий сенс життя».

Так що найпростіший спосіб поліпшити свій творчий потенціал – просто спробувати отримати від життя більше. Шукайте речі, людей і місця, з якими ви за звичайних обставин не зіткнулися б.

3. Пишіть

Багато людей вважають, що існує зворотна залежність між кількістю і якістю, і логічно кажучи, краще зосередитися на меншому числі проектів, а не розпорошувати свою енергію відразу на безліч завдань. Здавалося б, це дасть вам більше часу, щоб зосередитися на роботі і домогтися успіху.

Тим не менше, дослідники творчості послідовно виявляють якраз протилежне. Чим більше ви пишете, тим імовірніше, що ви придумаєте щось по-справжньому оригінальне. Почасти це пояснюється математично. Створення шедевра – малоймовірна подія, так що ті, хто пишуть більше, збільшують свої шанси.

Тим не менш, є ще один фактор. Чим більше ви пишете, тим досвідченіше ви стаєте, тим більше ви можете експериментувати з різними комбінаціями. Ці експерименти дозволяють вам побачити більше можливостей і спробувати їх.

4. Заспокойте свій розум

Як і більшість людей, я періодично переживаю творчі кризи, що моторошно дратує. Іноді мені здається, що мозок наче кипить від хороших ідей, але бувають моменти, коли я або відчуваю, що застряг, або не можу звільнитися від рутинних побутових питань, і ніяким ідеям не вдається пробитися крізь цей блок.

Я з'ясував, що найкращий спосіб діяти в обох випадках – просто розслабитися і заспокоїти свій розум. Це набагато складніше, ніж здається, тому що творча криза має властивість виводити людину з себе. Тим не менше, це єдиний спосіб розбудити вашу креативність – принаймні, на моєму досвіді.

Так що, коли ви застрягли з виконанням проекту, найкраще відкласти його і зайнятися чимось ще хоча б на кілька годин. Випити кави з кимось із товаришів по службі, сходити в тренажерний зал, почитати книгу, подивитися фільм або зробити те, що допоможе вам відволіктися від проекту. Я виявив, що коли я припиняю спроби щось придумати, ідеї починають приходити самі.

5. Дозвольте собі писати погано

Найскладніше в будь-якій справі – це почати. Цілком природно, що ви дивитеся на минулі проекти (як свої, так і чужі) в закінченому вигляді. Так що все, що ви тільки почали, на їх фоні виглядає блідо. Це характерно для всіх, навіть для найуспішнішних творчих людей.

Іншими словами, коли ви починаєте щось, воно завжди виглядає паршиво, і це, мабуть, найбільш дражлива частина творчого процесу. Тим не менш, з часом я навчився не звертати на це уваги. Навіть більше: я пишаюся цим. Я дозволяю собі писати паршиво, оскільки знаю: неважливо, як виглядає моя перша чернетка, головне – це якість кінцевого продукту.

Насправді єдина проблема, яку не можна виправити – чиста сторінка. На неї можна хіба що витріщатися. Але як тільки на цій сторінці з'являються «напівсирі, невизначені думки», на які скаржився Фарід Закарія, ви починаєте бачити проблеми чіткіше.

Правда в тому, що творчість – важка праця. За помахом чарівної палички нічого не відбувається. Єдиний спосіб створити щось вартісне – записати ваші ідеї, знайти помилки і працювати над їх виправленням.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Грега Сателла. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал опублікований на Digital Tonto

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.