Які проблеми принесуть нам наступні 20 років?

4 коментувати
Наше покоління унікальне тим, що багато з найсерйозніших проблем кореняться в минулих досягненнях

У кожного покоління є свої досягнення. П'ятдесяті принесли повоєнний бум і підвищення стандартів життя. Шістдесяті – політ на Місяць, а сімдесяті – вільне кохання. Ми поклали край Холодній війні у вісімдесятих і вийшли в інтернет в дев'яностих. Кожне покоління залишає фундамент для наступного.

Це справедливо і в тому, що помилки кожного покоління відбиваються і в попередньому. «Закони Джима Кроу» і «Червона загроза» призвели до расових бунтів у В'єтнамі. Вільне кохання та експерименти – до появи кокаїнової епідемії та епідемії СНІД. Зростання добробуту та індустріалізація допомогли цілим країнам, але також сприяють глобальному потеплінню.

Наше покоління унікальне тим, що багато найсерйозніших проблем кореняться в минулих досягненнях. Збільшення тривалості життя, зростання добробуту, зв'язок і автоматизація призводять до величезних видатків на охорону здоров'я, тероризм і розрив у доходах.

Наша демографічна дилема

У книзі «Початок і кінець американського зростання» економіст Роберт Гордон стверджує, що старіння – один з шести факторів, які сприяють падінню продуктивності. У багатьох країнах інвалідні візки та ходунки для літніх людей можна побачити частіше, ніж дитячі коляски.

Джеймс Кохлін, директор AgeLab Массачусетського інституту технологій, дотримується більш позитивного погляду. Він стверджує, що ми не лише старіємо, але й довше зберігаємо здоров'я та продуктивність. Раніше вважалося нормальним йти на пенсію в 65, але тепер люди можуть працювати до 70 і навіть до 80.

У наш час вже недостатньо просто думати про проблеми і створювати рішення

Проте, з новими можливостями приходять нові проблеми. Попередні покоління здобували освіту, щоб працювати протягом тридцяти чи сорока років у стабільних галузях. Тепер же ми не можемо розраховувати на це. Тому необхідно адаптувати нашу освіту до цих нових реалій. Більше не можливо сподіватися, що чотири роки університету (або навіть шість-вісім) підготують нас до всієї подальшої кар'єри. Навчання повинно стати довічним процесом.

Просування за межі нашого розуміння

Наша нова тривалість життя – зовсім не випадковість. Врахуйте, що до 1943 року не було ефективного засобу для лікування бактеріальних інфекцій. Навіть подряпина від рожевого шипа могла стати фатальною. Тільки в останні 20 або 30 років з'явилися по-справжньому ефективні методи лікування серцево-судинних захворювань і поширених видів раку.

Ми досягли цього за рахунок досліджень. Саме через розуміння основ фізіології ми досягли прогресу в боротьбі з сучасними недугами. Зовсім недавно Проект генома людини і Атлас генома раку сповістили про початок нової ери медицини. Багато в чому аналогічним чином програма Apollo стимулювала досягнення в області інформаційних технологій.

Але зараз складно не турбуватися про майбутнє. Двадцять років тому, в 1996 році, майже ні в кого не було інтернету і мобільних телефонів. Тероризм був другорядною проблемою, і мільйони вмирали від хвороб, які зараз просто вважаються хронічними.

Які проблеми і можливості принесуть нам наступні 20 років?

Дати раду незакінченим справам

Хоча проблеми, пов'язані з більшою тривалістю життя, є відносно новими, ми досі боремося зі старими проблемами, які все ще не розв'язані. У нас є ціле покоління колишніх ув'язнених, непристосованих до життя в суспільстві. Багато з тих, хто страждає від психічних захворювань, залишаються без уваги і гідного лікування. Ветерани повертаються додому з невидимими шрамами.

На відміну від польоту на Марс або створення синтетичного геному, ці проблеми існували протягом тривалого часу; саме тому найпрозаїчніші наші проблеми часто є проблемами, які потребують найінноваційних вирішень. Якби вони могли бути розв'язані традиційними методами, це сталося б дуже давно.

У наш час вже недостатньо просто думати про проблеми і створювати рішення. Виклики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті, вимагають, щоб ми об'єдналися – тільки так ми зможемо з ними впоратися.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію Грега Сателла. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.