Третя цифрова революція

0 коментувати

Низка компаній вже розробила прототипи квантових комп'ютерів і нейроморфних чипів

Історія всіх інновацій зазвичай описується за загальним сценарієм. Когось осяює якась ідея, і це змушує людину працювати і змінювати світ. Але насправді, так відбувається дуже рідко. Набагато частіше про чудову ідею ніхто не знає, тому що вона нікому не потрібна.

Ігнац Земмельвейс усвідомив, що банальне миття рук може різко скоротити захворюваність, але його вважали шарлатаном, і він помер у психіатричній лікарні. Честер Карлсон пробував продати свою ідею копіювальної машини Xerox 20-ти різним фірмам, але йому всі відмовляли. Джиму Еллісону знадобилося три роки, щоб знайти інвесторів для проекту з імунотерапії раку.

Правда в тому, що інновація – це не одна випадкова подія, а цілий процес: відкриття – проектування – трансформація. І часто саме стадія трансформації є найскладнішою і триває найдовше. Тому, якщо у вас просто є проривна ідея, це ще не означає, що є хтось, хто знає, що з нею робити. Інновації вимагають від нас змінити, в тому числі, свою поведінку.

Що нам дало XX століття

Як пояснює американський письменник Роберт Гордон, розвиток у XX столітті було значним чином обумовлено двома технологіями – електрикою і двигуном внутрішнього згоряння. І в обох випадках ці технології не відповідали своєму часу. Електрика не допомогла збільшити продуктивність праці на заводах, які були спроектовані для парових машин. Потрібно було адаптуватися до нових реалій. Автомобілі також зажадали, як нових виробничих технологій, так і нової інфраструктури. Конвеєр Генрі Форда забезпечив всіх машинами, але треба було ще багато часу для будівництва доріг і автозаправних станцій. Врешті-решт, автомобіль змінив наше суспільство, повсякденне життя і роботу людей.

Друга половина 20-го століття пройшла під знаком двох цифрових революцій. Перша, народжена в результаті комп'ютерного прориву Алана Тьюрінга, почала набирати обертів в кінці 1950-х років. Для широкої публіки все проходило майже непомітно, але це допомогло автоматизувати багато процесів і наукових розрахунків.

Друга цифрова революція почалася 1968 року з досліджень Дугласа Енгельбарта і 1984 року захопила суспільну свідомість з Macintosh. Однак знадобилося ще понад 10 років, щоб персональні комп'ютери підключити до інтернету. І це в кінці 90-х років призвело до зростання продуктивності праці.

Третя цифрова революція

Зараз ми перебуваємо на зорі Третьою цифрової революції. В якомусь сенсі, 2020-ті можуть виявитися повторенням 1920-х років. Сонячна енергетика, електромобілі і безпілотні машини будуть сусідами зі старими технологіями. Але що по-справжньому буде революційним у 21-му столітті, це нова комп'ютерна архітектура, яка буде взаємодіяти з технологіями доповненої реальності, і назавжди змінить те, як ми живемо і працюємо.

Технологія сама по собі не може змінити світ

Велика трансформація

Основні елементи такої технологічної ери вже створено. Низка компаній вже розробила прототипи квантових комп'ютерів і нейроморфних чипів. Випуск комерційних версій можна очікувати в найближчі п'ять років.

Однак технологія сама по собі не може змінити світ. Вчені й інженери можуть надати тільки інструменти. Решті потрібно буде з'ясувати, з цим усім робити. Щоб впровадити нові можливості в наше життя, можуть знадобитися десятиліття.

На початку 20-го століття ніхто не знав, як буде виглядати завод, який працює на електриці, чи як функціонує система шосе. Тільки в 1950-і роки електроприлади стали звичним явищем в кожному будинку, а транспортна інфраструктура змінила те, як ми живемо.

Тож сьогодні ми можемо сказати лише те, що майбутнє буде іншим. Зміни, які відбудуться в найближчі кілька десятиліть, швидше за все, затьмарять все, що ми бачили раніше. Поки складно уявити, як будуть виглядати ці нові технології. Ось чому інновації потребують досліджень. Ми повинні бути відкритими для нових можливостей і нових рішень.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Грега Сателла. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.