22 жовтня 2018, понеділок

Півтора року життя в Києві: мої спостереження. Частина друга

0 коментувати
Пітер Сантенелло: Україна – це щось самостійне й особливе
UA.news

Пітер Сантенелло: Україна – це щось самостійне й особливе

Мені здається, що українці сором’язливо добрі і теплі люди. Але якщо це суспільство загнати в кут, то десь глибоко всередині зароджується величезна сила

Це друга частина спостережень Пітера Сантенелло. Першу читайте тут .

Це не Європа, Росія чи Близький Схід

Коли я вперше приземлився в Києві, думав, що Україна схожа на Росію. Дійсно, існує безліч культурних зв'язків – вся Київська Русь почалася з тієї самої землі, яка прямо зараз лежить піді мною. І це мене вражає. Але з часом я помітив величезні відмінності між культурами.

Я дійшов висновку, що Україна – не Європа, не Росія і безумовно не Близький Схід. Україна – це щось самостійне й особливе. Язичництво як і раніше існує на глибинному рівні, заховане під поверхнею і функціонує в ДНК місцевих жителів.

Простір

У Києві мені подобаються простори. І маю на увазі не фізичний простір, а час між речами. Вся Америка швидше про те, щоб наповнити справами кожну секунду (і вона в цьому досягають успіху, адже там вирішуються справи). Але життя в Києві завжди залишає час між подіями, коли я можу поринути в думки або на секунду-другу сісти в парку і поспостерігати. Це додає моєму життю здорового глузду і ясності.

Думаю, американці йдуть на компроміс щодо всього і у всіх сферах заради кращого завтра, а українці робити це не готові. Люди тут не принесуть в жертву соціальний зв'язок або відпочинок, щоб зануритися в режим непроглядної роботи. Це протиборчі сили: щоб отримати один результат, ти змушений відмовитися від іншого.

Преса

Преса тут божевільно відкрита. Спочатку я зіткнувся з цим в англомовній газеті KyivPost, але не усвідомлював, що така прозорість пронизує інші українські ЗМІ. Перший канал, який фінансується державою, відкрито критикує уряд. Коли я вперше читав журнал Новое Время, був вражений тим, що політики і олігархи поставали на його сторінках як злочинці з усіма активами, виставленими на огляд мешканців країни.

У нас в США і близько не було такого рівня прозорості щодо тих покидьків, які відповідальні за останню рецесію і які керували економікою крізь аморальну брехню і жадібність.

Виправдання

Я чув безліч поразкових виправдань того, чому хтось не може щось зробити. Вони виходять від людей, які прокидаються пізно і споживають замість того, щоб виробляти, які чекають відповідей від інших замість того, що важко працювати над самостійним пошуком відповідей.

Мова не про бабусь, які так-сяк виживають, а про 20-30-річних, які мають освіту та інтернет під рукою. Мені багато разів говорили, ніби щось не може бути зроблено через корупцію. Звичайно, не варто і намагатися побудувати житло без втручання у ваше життя великого хлопця на чорному позашляховику з тонованим склом. Але багато речей тут відбуваються без участі корупції, наприклад, тут працюють індустрії, за якими майбутнє сучасного онлайн-світу. Наприклад, те, що я роблю прямо зараз, створюючи щось зі своєї голови, переносячи це на комп'ютер, а потім відправляючи до редакції.

Лідерство

З лідерством тут переважно величезні проблеми. Є кілька рольових моделей, на які можна рівнятися, але країна має потребу в здоровому лідерстві. Втім, часто подібна відсутність лідерства перетворюється на виправдання. Лідерство виходить зсередини. Прості, повсякденні особисті рішення перетворюються на звичку, ці звички стають заявленою реальністю того, ким ви є. Я не потребую лідера, який сказав би мені почистити зуби, рано встати на роботу, тренуватися, добре ставитися до інших, проводити час з позитивними людьми і так далі.

Звичайно, краще мати чудове лідерство. Але в XXI столітті на планеті Земля таке трапляється рідко. Тому не варто покладатися на лідера, який створить наратив вашому життю. Якби я дивився на нинішніх політичних лідерів США як на компас, то був би більш тривожним, агресивним і розгубленим. Лідерство починається всередині, а потім виходить назовні, а не навпаки. Краще мати те й інше, але більшість країн світу не може дозволити собі розкоші бути Норвегією.

Сміливість

Мені здається, що українці сором’язливо добрі й теплі люди. Але якщо це суспільство загнати в кут, то десь глибоко всередині зароджується величезна сила. Мене не було тут під час революції, але я спостерігав за нею по телевізору – це робив увесь світ. Здатність людей протистояти прогнилому уряду, не маючи нічого, крім сили волі, – це неймовірно. І я дуже поважаю українців за цю мужність.

У XXI столітті на таке здатні мало суспільств. Це свідчить про потенціал країни – в людях є щось більше, ніж вони можуть собі уявити.

Часто українці не віддають належне собі і своїм співвітчизникам. Але для того, щоб вправлятися в цій мужностіь, не потрібна революція. Її можна використовувати в повсякденному житті і розвивати постійно. Чим більше цього в людях, тим більше розвиненим стає суспільство в цілому.

Далі буде.

Більше про життя Пітера можна читати в Facebook , на його сайті petersantenello.com, стежити за ним в Instagram , або на YouTube .

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут  

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.