"Самогубство мені ні до чого". Про що сказав би Кім Чен Ин

20 вересня 2017, 07:13
1210
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Кім Чен Ин не ризикуватиме власним режимом, направляючи ракети на США

Мене іноді запитують, з якою політичною фігурою світового масштабу я хотів би зробити інтерв'ю. Відповідь очевидна: Кім Чен Ин. Північнокорейського лідера як і раніше вважають божевільною, провокаційною і непередбачуваною людиною. Але гадаю, він цілком може виявитися розумним стратегом і абсолютно раціональним політиком. І оскільки я навряд чи отримаю можливість зробити з ним інтерв'ю, вирішив представити собі, як би це виглядало.

Питання: Маршал Кім, чому ви продовжуєте створювати і випробовувати ядерну зброю і ракети, якщо це призводить до масових, руйнівним економічних санкцій проти вашої країни?

Відповідь: Моя нація зіткнулася з фундаментальною проблемою – виживання. Зараз політичному режиму загрожують більше, ніж будь-коли раніше. Моїм пращурам було досить легко. Великий лідер, мій дідусь, керував країною завдяки підтримці іншої наддержави – Радянського Союзу, а також Китаю, нашого гігантського сусіда. Наступний лідер, мій батько, теж користувався підтримкою Пекіна. Але сьогодні Радянського Союзу більше немає, Китай став більш інтегрованим із Західною системою. А єдина наддержава, Сполучені Штати, ясно дають зрозуміти, що вони прагнуть змінити політичний режим у моїй країні. І все ж ми вижили. Ви запитаєте, як? Тому що ми створили для себе захист: ядерну зброю.

Питання: Але Китай як і раніше поставляє вам продукти харчування і паливо. Хіба ви не розглядаєте його як союзника?

Відповідь: Китай безжально прагматичний. Він підтримує нас, виходячи виключно виходячи зі своїх егоїстичних інтересів. Пекін не хоче бачити мільйони біженців з Південної Кореї на своєму кордоні. Китай більше не вважає нас своїми союзниками, він проголосував за санкції проти КНДР у Раді Безпеки ООН. Нинішній китайський президент Сі Цзіньпін розвиває тісне співробітництво з Південною Кореєю. Він ніколи не зустрічався зі мною, лідером Північної Кореї, – те, що зазвичай робили лідери Китаю. Між тим, він провів уже близько 10 зустрічей з двома президентами Південної Кореї. На урочистих заходах в Пекіні два роки тому, присвячених 70-річчю закінчення Другої світової війни, Сі Цзіньпін став поряд із президентами Росії і Південної Кореї. У КНДР приділяють велику увагу церемоніям і тому, що на них відбувається.

Ми - ядерна держава. Це не підлягає обговоренню

Питання: Тобто ви продовжуєте йти своїм шляхом, щоб провчити Китай?

Відповідь: Ми чули, що високопоставлені чиновники в Китаї і США серйозно обговорювали, чи варто заохочувати переворот у Північній Кореї, щоб в результаті отримати більш гнучкого правителя. Тому я зробив усі кроки, щоб їхні плани провалилися. Єдиною людиною в нашому уряді, яка могла б спробувати організувати переворот, мій дядько. Єдиний, хто міг би замінити мене, був мій брат. Обидва вони ліквідовані, як і ще понад 100 нелояльних високопоставлених чиновників.

Питання: Скажіть, але ви могли б сісти за стіл переговорів? Чи погодилися б підписати угоду про ядерне роззброєння в обмін на скасування санкцій проти КНДР?

Відповідь: І так, і ні. Ми готові до переговорів. Але ми ніколи не відмовимося від свого ядерного арсеналу. Ми не дурні. Адже це все, завдяки чому ми поки живі. Згадайте Саддама Хусейна. Ми прекрасно пам'ятаємо, що Північна Корея була названа частиною «вісі зла» за рік до вторгнення Сполучених Штатів в Ірак. Згадайте, що сталося з Муаммаром Каддафі в Лівії після того, як він погодився відмовитися від своєї ядерної програми. Подивіться, що відбувається з Іраном прямо зараз. Навіть після того, як Вашингтон підписав з іранцями угоду щодо ядерної програми, президент Трамп все одно каже, що розірве їх на частини. Як ви думаєте, ми настільки дурні, щоб після всього цього вірити в американські обіцянки? Ми – ядерна держава. Це не підлягає обговоренню. Ми готові говорити про обмеження випробувань, «заморожування» програми – але нам потрібно буде щось отримати натомість, і це не гроші. Нам потрібні безпека у формі дипломатичного визнання і гарантія, що ми не зіткнемося з агресією з боку Китаю, Японії і Сполучених Штатів.

Питання: Багато американців побоюються, що ви незабаром будете здатні запустити ракети в бік США.

Відповідь: У нас буде ядерний потенціал, який дозволить це зробити. Але навіщо мені наносити удар по Америці, ризикуючи отримати удар у відповідь, який покладе край моєму режиму? Майте на увазі, що всі наші зусилля, всі наші проблеми – це моя стратегія. Мені потрібно забезпечити, щоб я і мій політичний режим вижили. Навіщо мені так ризикувати? Я вірю у вбивство, а самогубство мені ні до чого.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом перекладу і публікації колонок Фаріда Закарії. Оригінал опубліковано на The Washington Post. Републікація повної версії тексту заборонена.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Travel

Вчора, 21:20

thumb img
І цілого світу замало. П'ять топ-менеджерів розповідають про свої найкращі поїздки
Food&Drink

Вчора, 22:45

thumb img
Турецький фуд-туризм. Нічна вулична їжа та інші гастрономічні пригоди Стамбула
Культура

Вчора, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю