Найгуманніший Печерський суд у світі. Що з ним робити?

25 травня 2017, 17:27
4478
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Найгуманніший Печерський суд у світі. Що з ним робити? - фото
Влада не хоче антикорупційний суд. І їх можна зрозуміти. Навіщо ж створювати суд, який може тебе посадити

Є просте рішення. Спалити цей суд нафіг. Приємно, але не вирішує проблему. На короткий період всі інші суди стануть не лояльними до корупціонерів, але потім страх зникне, а жадібність повернеться. Або повернеться адміністративна вертикаль. І те й інше не дозволить саджати корупціонерів в довгостроковій перспективі. І не буде запобігати корупції страхом від посадки. Без цього страху корупція не зменшитися.

Є складне рішення. Антикорупційний суд. Окремий і незалежний. Де судді набираються під контролем держдепу. Як з НАБУ. Це складно. Це не швидко. Але зате вирішує проблему фундаментально.

Влада не хоче антикорупційний суд. І їх можна зрозуміти. Навіщо ж створювати суд, який може тебе посадити. У Бразилії вже зробили і самі потім постраждали. Дурних нема. Ось НАБУ вже змусили зробити, скориставшись сильною залежністю від МВФ в 2014-2015 рр. Тепер страждають. На думку влади – дарма страждають. Другий раз вони не дозволять. Поки знову залежність не стане сильною.

Тому влада може пропонувати тільки «спалити відьму». Що, правда, не дуже комільфо. Для представників влади. Але подобається публіці. Особливо маргіналам. Але суспільству розумніше шукати інший вихід. Справжнє рішення проблеми. І не йти на поводу у корупціонерів, які грають на темній стороні, яка є у будь-якої людини. Навіть світлої.

Всім приємно було б побачити, як горить Печерський суд. Багато хто б ще й дрова приніс. І бензину підлили б. Але це емоції

Адже всім приємно було б побачити, як горить Печерський суд (або як горить «відьма»). Багато хто б ще й дрова приніс. І бензину підлили б. Але це емоції. А ми повинні бути раціональними. І хотіти не помсти, а довгострокового вирішення проблеми. Яка принесе з собою і помсту. Адже будь-який чесний антикорупційний суддя швидко відправить за грати весь склад Печерського суду. А так, якщо суд спалити, то бідні судді викличуть співчуття. Героями стануть. Постраждали за правду.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 07:25

thumb img
Зеленський - це тест на здатність нації до політичного самогубства: головне з інтерв’ю Тимошенко
Новий вечір

Вчора, 20:45

thumb img
Антикорупційний шеф. Прокурор Джованні Кесслер - про скандал в оборонці, Холодницького і традицію "брати до кишені"
IT-індустрія

Вчора, 18:55

thumb img
Netflix, бережися. Apple представляє свій стрімінговий сервіс - онлайн-трансляція