Мінські угоди та Кремль. Три сценарії

0 коментувати
До червня 2016 року Росія зобов'язана виконати свої зобов'язання в рамках Мінська

Червень все ближче, а з ним все ближче вирішення питання - що далі? Бо мінські угоди мають бути виконані Росією до червня 2016 року. Я для хлопців проводив аналіз можливих варіантів розвитку подій і їхнього впливу саме на нас і на строки демобілізації шостої хвилі:

1. Росія повністю виконує Мінські угоди: виводить війська з Луганської і Донецької областей, звільняє Крим тощо. Тоді, можливо, наш батальйон розформовують, всі йдуть на демобілізацію відразу у червні-липні, навіть раніше року служби, бо особливий стан припиняється і необхідності утримувати велику армію не буде. Варіант майже неймовірний, але повністю відкидати його не можна.

2. Росія не виконує мінські домовленості, але при цьому не здійснює ескалацію більшу, ніж зараз. Тобто російські війська продовжують вести бої місцевого значення, а застосування важкої зброї відбувається поодиноко і немасовано. Авіація не застосовується. Захід при цьому продовжує санкції або посилює їх. Тоді нас, шосту хвилю, можуть звільнити десь у серпні-вересні, потрохи набираючи контрактників і оптимізуючи існуючу структуру армії для максимально ефективного використання ресурсів. Останнє речення малоймовірне, я знаю, але решта - це той варіант, якій скоріш за все і відбудеться. Власне, війна при такому варіанті буде продовжуватись до тих пір, поки у Росії не скінчаться гроші (навіть смерть Путіна війну тут не зупинить). Але є сподівання, що за два-три роки гроші в Росії скінчаться.

Сподіваюсь, що третього варіанту не буде, і дуже хочу перший, але налаштовуюсь на настання другого

3. Росія не виконує мінські домовленості і переходить у рішучій наступ із прямим застосуванням своєї військової сили не тільки у Донбасі, а ще й з боку Криму, Харкова і Чернігова. Із застосуванням авіації і важкої зброї масовано і у великій кількості. Із ракетними (неядерними) ударами по Києву, Харкову, Одесі, Херсону. Дуже страшний варіант, але цілком ймовірний. Зрозуміло, що при такому варіанті про жодну демобілізацію не йдеться. Навпаки, якщо ми зможемо протриматись хоча б пару місяців - загальна мобілізація дасть змогу відбити агресію, а Захід, можливо, все ж таки визнає Росію країною-агресором і надасть реальну допомогу Україні.

Але я особисто сподіваюсь, що третього варіанту не буде. І дуже хочу перший. Але сам налаштовуюсь на настання другого.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.