Чи пройде бюрократія в армії тест війною?

0 коментувати
Армія – дуже забюрократизована структура. І головне – що бюрократія стосується саме процесів, а не результатів. Але це добре в армії мирного часу 

Кожна процедура має бути зафіксована, розписана, призначені відповідальні тощо. Починаючи з видачі мила і закінчуючи запуском тактичних ракет. Але при цьому власне результат процедури нікого не цікавить. Головне – мило видати, як його використали, чи дійсно ним помилися, і чи можна ним взагалі митися – у армійських нормативних документах такої форми звіту немає.

Це добре в армії мирного часу, армії, яка ні з ким не воює і не збирається воювати – адже оцінити результативність армії в мирний час неможливо. Можна оцінити лише кількість процесів в армії.

Це все одно, як оцінювати результативність роботи комп'ютера по мерехтінню лампочок на системному блоці або за температурою процесора – і байдуже, що насправді комп'ютер просто завіс під впливом вірусу, який завантажив процесор на 100%.

Результативність армії оцінюється тільки під час війни. Наша армія, кадрова армія, створена за роки незалежності – війну ледве не програла. Втрачено без опору Крим, втрачено Донецьк і Луганськ.

Результативність армії оцінюється тільки під час війни

Якщо б не волонтери і добробати, якщо б не мобілізовані – то програла б точно. Волонтери, добробати, мобілізовані, і незначна кількість патріотів безпосередньо в армії – зупинили агресора, бо були зосереджені не на процесі, а на результаті. І це їм зараз закидують у тому числі правоохоронні органи, бо для досягнення результатів у надзвичайних обставинах певні процедури дійсно порушувались (хоча для звільнення відповідальності достатньо згадати про стан "крайної необхідності").

Зараз ніби то "перемир’я" (не розумію, чому в Києві досі так вважають, бо запеклі бої останніх двох місяців на перемир'я не схожі) – і знову головним стає правильність заповнення книжок нарядів і виїздів, а не кількість реально перевезених боєприпасів, стає відповідність форми одягу статутним вимогам, а не справність автомобіля і готовність водія виїхати тощо. Знову зосереджуються на процесах, знову як навмисно нехтують результатом.

Але війна не закінчилася. Якщо найближчим часом ворог перейде у наступ – що тоді буде?

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.