На чому зараз заробляють олігархи в Україні

18 коментувати
На чому зараз заробляють олігархи в Україні
Щоб позбутися впливу олігархів, потрібно повністю змінити політичний клас, держапарат та економічні відносини

Як цього досягти? По-перше, провести вибори у Верховну Раду за новим виборчим законом, тоді до влади зможуть прийти абсолютно нові люди і нові партії. По-друге, державний апарат постійно знаходиться під впливом олігархів, оскільки у чиновників немає нормальних зарплат, у суддів немає нормальних зарплат, у правоохоронних органів немає. Їм платять місцеві царьки. До того ж варто скоротити кількість чиновників вдвічі.

У судовій системі слід терміново ввести антикорупційні трибунали та знайти сто антикорупційних суддів, які займуться олігархами, чищенням тієї ж судової системи та держорганів.

На чому зараз заробляють олігархи в Україні? Раніше основним джерелом був російський газ, тепер цей варіант відпав. Залишилися держпідприємства і ринок енергетики.

Дмитро Фірташ, наприклад, ніколи не був формальним власником Одеського припортового заводу (ОПЗ) або Сумихімпрому, але якимось чином саме він ці держкомпанії запроторив у борги. Порошенко спочатку був не олігархом, на шоколаді олігархом не будеш. Однак зараз він став олігархом, взявшись використовувати державну владу для свого збагачення. Спочатку він не був у вугіллі або газі, але тепер зайшов у ці сектори.

У Грузії місцевих олігархів особливо не було, тому нам було простіше. Проте у нас були російські олігархи

Що стосується енергетики, то в парламенті лежить законопроект, внесений туди під тиском ЄС, який загалом вирішує питання, пропонуючи розбити ринок енергетики на генерацію та дистрибуцію. Наприклад, сьогодні у Ріната Ахметова все в одних руках – і генерація, і дистрибуція. Як тільки генерація зосередиться в одних руках, дистрибуція в інших, а шахти в третіх, з'явиться конкуренція і влада олігархів зменшиться.

І, звичайно, слід приватизувати держпідприємства. "Криворіжсталь" – класичний приклад неолігархічної приватизації. Єдине в Україні підприємство, яке не кричить, що перекриття шляхів з Донбасу їх підкосить. Це єдине підприємство, яке не кричить, що у них проблеми, що їм необхідні субсидії. Слід перетворити всі наші держпідприємства в Криворіжсталь. І привести іноземних інвесторів. І тоді у олігархів не буде можливості отримувати надприбутки, тоді у них не буде можливості фінансувати медіа.

У Грузії місцевих олігархів особливо не було, тому нам було простіше. Проте у нас були російські олігархи, які сильно перевершували всіх інших.

Крім того, Україні потрібно знизити податки. Чому? Тому що на сьогоднішній день ПДВ назад отримує, як правило, тільки олігарх. Наприклад, олігархічний агрохолдинг зжирає всіх учасників ринку, тому що тільки він отримує відшкодування ПДВ. Уряд виділяє гроші безпосередньо фермерам, але всі ці кошти в результаті йдуть на агрохолдинги. Оскільки фермери сплачують податки, а держава роздає зібране аграрним олігархам. По фермерах б'ють регулювання, їх тероризує місцева влада.

Ще одне завдання – різко скоротити регулювання. Адже як керують олігархи? За допомогою величезної кількості регулювань для всіх учасників ринку, які всі повинні виконувати, крім олігархів. Або ж шляхом валютного контролю, а також митних бар'єрів. Значить, потрібно відмінити валютний контроль та митні бар'єри.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.