Саакашвілі прорвався. Два сценарії розвитку ситуації

11 вересня 2017, 17:03
8203
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Саакашвілі прорвався. Два сценарії розвитку ситуації  - фото

Існує два базових варіанти, за якими будуть розвиватися події

За результатами недавніх подій варто говорити про формування антипорошенківської коаліції з частини парламентської і непарламентської опозиції. Причому коаліція ця - скоріше, ситуативна. Єдине, що їх об'єднує - це боротьба проти Порошенка. Навіть в питанні дострокових виборів, я б сказав, що у них різні інтереси: наприклад, Самопоміч не дуже в цьому зацікавлена. Але події навколо Саакашвілі їх об'єднали.

Швидше за все, їх сценарій полягає в тому, щоб акцію, що відбулася на кордоні, спробувати перенести до Києва. Тобто організувати осередок опору і протидії Порошенку в Києві. Умовно кажучи, організувати новий Майдан. Вийде це у них чи ні, залежить від ступеня масової підтримки дій Саакашвілі, Тимошенко та інших учасників цієї коаліції.

Сценарій влади - прямо протилежний: спробувати нейтралізувати ці ризики і локальними, точковими і досить гнучкими діями спробувати роздрібнити цю коаліцію. А за сприятливих умов, ще й покарати окремих активних учасників подій на переході «Шегині». Тому що, як мінімум, формально порушення закону відбулося і, на мій погляд, досить грубе.

Головний ризик цієї ситуації в тому, що проявляється анархічна тенденція. Справа не в опорі влади, а в тому, як саме він відбувається, в яких формах. Якщо він відбувається у формі руйнування державних правил і інститутів, то це - ризик руйнування самої держави. Це дуже небезпечна тенденція. Проявилася вона під час торгової блокади Донбасу і зараз розвивається. Тому справа не в тому, хто і за що зараз бореться, а в тому, що ризики виникають для держави, як такої. Особливо в умовах протидії російській агресії.

Справа не в опорі влади, а в тому, як саме він відбувається, в яких формах

Так що поки буде йти така боротьба. Ця нова антипорошенківська коаліція намагатиметься організувати антіипорошенківський Майдан або якусь масову акцію проти президента, а влада буде намагатися нейтралізувати цю потенційну кризу, тому що поки є тільки ризики кризи.

Але і звичайно, ризикує сам Саакашвілі. Його можуть затримати і екстрадувати до Грузії. У цьому питанні теж можуть бути різні сценарії. Не думаю, що влада спробує зробити це відразу. Швидше за все, будуть діяти по ситуації. Їм потрібно дочекатися, поки сплеск емоцій трохи осяде, потрібно, щоб це все затягнулося і розсмокталося. А потім вже можуть бути і санкції: як проти Саакашвілі, так і проти активних учасників інциденту в «Шегині».

Можливий і варіант, що Саакашвілі залишиться в Україні, але без статусу громадянина, і буде, по суті, невиїзним. Варіант з політичним притулком я не сприймаю серйозно, якщо вже позбавили громадянства, на підставі чого йому надаватимуть притулок?

Так чи інакше, ситуація буде досить конфліктною. І питання тільки в ступені гостроти цього конфлікту в найближчій перспективі.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:54

thumb img
Нові правила. Коли патрульні можуть вимагати водійське посвідчення
Події

Вчора, 10:02

thumb img
500 грн за дитину без автокрісла. В Україні можуть ввести нові штрафи для водіїв
Політика

Вчора, 17:00

thumb img
50 тисяч доларів за допис. Скільки кандидати в президенти України витрачають на рекламу в Facebook