Годі заплющувати очі на корупцію

1 коментувати
Політичні структури, які мають боротися з корупцією, самі залежать від корупціонерів

Українці тривалий час жили згідно з корупційним суспільним договором, за яким ми не надто переймалися корупцією на верхівці, а політики не дбали про те, чи всі податки ми платимо.

Зараз цей суспільний договір зруйнований. Країна перебуває в такому стані, коли нового суспільного договору ще немає, але будувати його на ідеї, мовляв, громадяни заплющують очі на кричущі зловживання влади в обмін на те, що фіскальна політика не торкнеться їх самих, не вдасться. Цій ері прийшов кінець, і далі так продовжувати не можна.

Що стосується реакції ЄС на ситуацію з корупцією в Україні, то вкрай показовий звіт, де нас назвали найбільш корумпованою країною в Європі, опублікований одразу після саміту Україна-Європейський союз, під час якого мене відверто дивувала риторика президента та інших учасників саміту, котрі заявляли, що «вперше Україна не виправдовувалася, а говорила про те, що ми все зробили, і де наш безвіз?».

Адже боротьба з корупцією – вкрай важлива складова та умова отримання Україною безвізового режиму. Хоча формально ми виконали вимоги, безславне перше місце серед найбільш корумпованих країн показує, що пишатися нам нічим.

Безславне перше місце серед найбільш корумпованих країн показує, що нам нічим пишатися

Символічно, що якраз після саміту з'явилася така інформація, і Україна отримує таку сумнівну першість. Мені цікаво, як будуть коментувати те, що стлося, наші керівники; найімовірніше, ситуація буде замовчуватися. Можливо, прокоментує хтось з політиків, які не належать до партії влади. Але насправді всі вони несуть однакову відповідальність за наявну ситуацію.

Це видно, коли справа доходить до декларацій народних депутатів, притягнення до відповідальності або зняття депутатської недоторканності; ми бачимо, що зупинилася судова реформа, що регламент Верховної Ради дозволяє депутатам і чиновникам уникати відповідальності за рахунок прогалин у законодавстві. Їм елементарно не можуть перешкодити втекти з країни.

Ми бачимо, що законодавство в Україні свідомо приймається з такими корупційними дірками, які згодом використовуються для ухилення від відповідальності. Ми бачимо, що українське законодавство взагалі не передбачає такої жорсткої відповідальності за порушення, як європейське.

І ми бачимо, що політичні структури, які мають боротися з корупцією, самі залежать від корупціонерів. І вирватися з цього замкненого кола нам поки не вдається.

Більше точок зору тут

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.