Україна отримає безвізовий режим

6 коментувати
Не думаю, що варто побоюватися з приводу лібералізації візового режиму. Є одностайне політичне рішення країн Європейського Союзу

Референдум, на якому голландці проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поставив європейців перед серйозною дилемою: чи можуть кілька мільйонів жителів однієї країни перекреслити рішення, схвалене представниками 500-мільйонного Євросоюзу? Не скажу, що на цьому грунті у європейців сформується справжній комплекс провини, однак усвідомлення того, що «в Датському королівстві» щось пішло не так, вже є – як мінімум, у Брюсселі, столиці об'єднаної Європи.

Сьогодні у Нідерландах хочуть винести на референдум угоду про зону вільної торгівлі із Сполученими Штатами – так зване «Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство». Фактично складається небезпечна тенденція, яка (якщо їй потурати) загрожує паралізувати механізм прийняття рішень в ЄС. Хіба можна проводити національний референдум з вже узгодженого усіма країнами ЄС рішення? Невипадково в Німеччині після Гітлера перестали користуватися цим інструментом – референдуми дуже небезпечні.

Іншими словами, Євросоюз зіштовхнувся з серйозним викликом. Люди не можуть зробити справді свідомий, прийнятий на основі всебічної інформації вибір, але при цьому можуть знищити вже ратифіковані документи. Не думаю, що Брюссель буде заохочувати це. Навпаки, європейські чиновники, напевно, знайдуть варіанти виходу з ситуації, щоб домогтися повної ратифікації Угоди з Україною без внесення істотних змін у текст договору.

Слово, в першу чергу, за Україною

Не думаю, що варто побоюватися з приводу лібералізації візового режиму. Є одностайне, неодноразово підтверджене політичне рішення країн Європейського Союзу, згідно з яким при виконанні певних умов Україна отримає безвізовий режим. Європейська комісія вже оголосила про подання пропозиції щодо візової лібералізації для України до Ради Європи і Європарламенту. Що стосується парламенту, то він завжди був більш активним у своєму прагненні підтримати Україну і в цілому по відношенню до країн Східного партнерства.

Більш того, події останніх днів, а саме призначення, скажімо так, «гібридного уряду» України, також, на мій погляд, повинні сприяти позитивному вирішенню питання щодо лібералізації візового режиму. Тепер у нас є уряд і він, безумовно, підтвердить свою відданість обраному проєвропейському курсу країни.

Виходячи з цього, можна з високою часткою ймовірності припустити, що Європарламент більшістю голосів підтримає це рішення. У європейців не так багато інструментів для демонстрації їхньої підтримки прагнень українців.

Які залишаються перешкоди на цьому шляху? Першою згадується реформа Генеральної прокуратури і різного роду антикорупційні ініціативи. Важливо продемонструвати, що зміни втілюються не тільки на папері, але і знаходять своє відображення в реальному житті. Боротьба з корупцією – головне, що сьогодні чекає від нас ЄС. Крім того, це один з основних аргументів проти України, що звучали в ході кампанії з проведення референдуму в Нідерландах. Тому слово, в першу чергу, за Україною.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.