Цілилися в Брюссель, а влучили в Україну

0 коментувати
Рішення 500 млн європейців блокується 20% жителів маленької країни

Голландський прем'єр-міністр Марк Рютте заявив, що Нідерланди, швидше за все, не ратифікують Угоду про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Як відомо, на квітневому референдумі голландці виступили проти цього документа. Ініціатори плебісциту, євроскептики, цілилися в Брюссель, а влучили в Україну. Тепер влада країни намагається врахувати волю громадян.

Рютте зробив доволі резонансну заяву, проте потрібно пам'ятати, що в березні в Голландії відбудуться парламентські вибори, тому слова прем'єр-міністра країни, швидше за все, розраховані на внутрішнього споживача.

Україна, тим часом, виконала всі взяті на себе зобов'язання – перешкод для ратифікації Асоціації немає. Сформована в Нідерландах ситуація кидає виклик самій ідеї підписання угод Євросоюзом, адже рішення 500 млн європейців, по суті, блокується 20% жителів маленької країни. Відповідальність за вирішення цього питання лежить, насамперед, на Брюсселі та Європейському Союзі.

Сформована в Нідерландах ситуація кидає виклик самій ідеї підписання угод Євросоюзом

Для нас важливо, щоб Угода була ратифікована і набрала чинності. Реакція української сторони досить вивірена: ми не збираємося переглядати умови договору і вимагаємо його ратифікації. Як це зробити? Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вже запропонувала варіант виходу із ситуації: Україні необхідно отримати ратифікацію, але, можливо, двосторонні норми, які стосуються виключно окремих країн, не будуть застосовуватися Нідерландами.

В цілому я далекий від того, щоб на тлі ситуації з Нідерландами впадати у відчай і думати, що на цьому євроінтеграція України закінчена.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.