Що Порошенко пояснював американцям

3 коментувати
Візит Порошенка в США проходить в максимально несприятливій для України атмосфері

Президент США Барак Обама все-таки зустрівся з українським лідером Петром Порошенко в ході Саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні. Це важливо. Зустріч підтвердила певну пріоритетність України в американському порядку денному.

Основні робочі питання, очевидно, обговорювалися під час переговорів з віце-президентом Джо Байденом, а зустріч на рівні лідерів держав носила політичний характер.

Разом з тим, поточний візит Порошенка в США здається найменш підготовленим з точки зору ситуації в Україні. Напередодні поїздки стався ряд подій із серії «навмисне не придумаєш»: генпрокурор, який потягнув за собою Давида Сакварелідзе, відсутність уряду, позбавлення депутатських мандатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка. Все це створило максимально несприятливий фон для візиту Порошенка в США. Нелегко йому коментувати подібні події у Вашингтоні.

Американці зробили особливий акцент на необхідності створення коаліції і уряду, які будуть націлені на проведення реформ. Порошенко, ймовірно, запевнив у якнайшвидшому вирішенні цього питання. Тим не менше, парламентська більшість у Верховній Раді збирається такими методами, зокрема, шляхом переходу позафракційних депутатів до коаліції - які існували лише в найгірші часи української демократії. Ця ганебна практика сьогодні знову відроджується.

Сьогодні відроджуються ганебні практики формування коаліції

Навряд чи коаліцію сформують на цьому тижні. А якщо і так, то на гнилій та нестійкій основі.

Ситуація в Україні викликає сильне занепокоєння. Я не бачу з боку Порошенка бажання взяти на себе лідерство у питаннях реформування країни. Невипадково стаття в американському виданні The New York Times, яка вийшла під час візиту українського президента до США, описує Порошенка як представника старої системи.

Ставлення до його візиту в Штати у мене досить скептичне. Не бачу, чим тут можна було б пишатися і про що радісно повідомляти суспільству.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.