Що насправді загрожує безвізовому режиму з ЄС

0 коментувати
Причиною затримки введення безвізового режиму може стати лише нахабне небажання української влади виконувати взяті на себе зобов'язання

За інформацією західних ЗМІ, європейські міністри внутрішніх справ вирішили відновити прикордонний контроль між країнами-членами доти, поки Брюссель не виробить заходи для виходу з кризи, пов'язаної з напливом біженців. І проблема не лише в Європі – це справа міжнародного масштабу.

Що це означає для українців? Якщо наша влада дійсно виконає свою частину зобов'язань у рамках плану лібералізації візового режиму, і європейці побачать, що у нас запрацювали всі антикорупційні механізми, політичне рішення про надання безвізового режиму буде реалізовано на практиці.

Припустимо, до того часу Євросоюз введе обмеження щодо перетину кордонів між державами-членами. Але в такому разі українці все одно зможуть пересуватися по ЄС без віз, просто при цьому їм потрібно буде мати паспорт та інші документи не тільки при в'їзді в ЄС, але і при переміщенні між різними країнами. Так, доведеться проходити паспортний контроль при кожному в'їзді в нову країну, але віз ніхто вимагати не буде.

Це не крах безвізового режиму. Головні незручності нововведення створять для самих європейців, які звикли вільно пересуватися по ЄС, шукати робочі місця і т. д., а не для українців.

Українці все одно зможуть пересуватися по ЄС без віз

Чи можливо, що Євросоюз відмовиться надавати Україні безвізовий режим, посилаючись на кризу біженців? Я не вірю, що це станеться. Причиною затримки введення безвізового режиму може стати лише нахабне небажання української влади виконувати взяті на себе зобов'язання.

Зокрема, Верховна Рада в черговий раз провалила голосування щодо впровадження в Україні електронної декларації. Ця ініціатива потенційно завдасть першого серйозного удару по корупційним чиновникам. Ідея полягає у створенні сайту, де всі державні чиновники (як національного, так і місцевого рівня) будуть зобов'язані декларувати не лише свою власність, але ту власність, якою вони користуються (машина не ваша, але якщо ви на ній їздите, то вкажіть; будинок не ваш, але якщо ви в ньому живете, то вкажіть). Якщо протягом десяти днів це не зроблено, настає кримінальна відповідальність. Якщо ви задекларували і не можете пояснити, звідки взялися на це гроші, знову настає кримінальна відповідальність. Суцільний стрес! До чого страшно жити всім нашим «чесним» чиновникам.

Понад сто членів проєвропейської коаліції в парламенті не проголосували за електронне декларування. Фракції, що входять в коаліцію, дали в середньому 50% голосів за цю ініціативу. Чому Батьківщина дала лише 47% голосів, а БПП – 57%? Це тривожний знак для мене.

Сьогодні законопроект будуть переголосовувати. Сподіваюся, депутати скористаються шансом змінити ситуацію на краще.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.