Що нам покаже Гройсман

1 коментувати
Сказана прем'єром фраза «я вам покажу, як керувати державою» стане для нього головним викликом

Через півроку ми зможемо відповісти на всі питання, що стосуються нового парламенту. Наміри, впевненість у тому, що вони можуть багато зробити, і ентузіазм у тих, що прийшли – є – і прем'єру це особливо помітно. Але потрібно півроку, щоб побачити реальні результати.

Я пропоную подивитися на ситуацію глобальніше. Кабмін – це тільки частина системи влади, а сама система влади в Україні поки не реформується, перекоси зберігаються. Також незрозуміло, чи буде підтримка з боку парламенту і коаліції, яка насправді є дуже крихкою з точки зору формальних голосів. Невідомо, чи буде підтримка законопроектів, які зачіпають інтереси великих олігархічних груп. Адже вплив цих груп не зменшився, і ми це відчуємо; особливо характерна ситуація навколо МОЗ.

Наступне питання – чи зможе новий уряд вийти з-під впливу усіляких «смотрящих». І це в першу чергу стосується впливу Порошенка і його відносин з урядом, оскільки багато хто вважає цей уряд і, зокрема, Володимира Гройсмана, повністю підконтрольними президенту. Нам ще належить побачити, чи це буде проявлятися і чи додасть це динаміки реформування та боротьби з корупцією.

Я впевнений, що до того часу, поки ми не реформуємо нашу систему управління і не зробимо її більш демократичною, будь-якому уряду буде дуже складно. Я досі не розумію, як ми можемо жити в країні, де відповідальність так і не розділена чітко між різними гілками влади і де контролюючі органи практично нездатні боротися з корупцією, оскільки залежать від того, хто цю корупцію породжує. І це серйозний виклик.

Питання в тому, чи зможе новий уряд вийти з-під впливу «смотрящих»

Що стосується залежності Гройсмана від президента і того, чи була затримка з призначенням уряду результатом його боротьби – тут ми гадаємо на кавовій гущі. Можу відзначити одне: Гройсман набагато харизматичніший, ніж Яценюк. Поки його монологи не викликають такого невдоволення. Він відразу задекларував, що буде працювати з парламентом і шукати шляхи співпраці – не відчувається властивої попередньому прем'єру самозакоханості.

До того ж, він користується певною повагою активістів, що мали справу з офісом спікера, оскільки дав початок електронному урядуванню в парламенті, підтримавши ініціативу використання електронного документообігу у внутрішніх документах Ради.

Але, якщо з Яценюком на все життя залишиться фраза «куля в лоб», то з Гройсманом – фраза «Я вам покажу, як керувати державою». І це дуже ризиково, оскільки прем'єру буде дуже складно це зробити – потрібна добра воля президента, в чиї повноваження входять управлінські рішення. Це буде головний виклик Гройсману.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.