Розвал Європейського Союзу

5 коментувати
Володимир Путін докладе максимум зусиль, щоб нинішні проблеми і кризи закінчилися для ЄС розвалом

Йде боротьба за розвал або збереження Євросоюзу - з його вільною торгівлею, безперешкодним пересуванням між країнами та іншими характеристиками.

Менш ніж через тиждень в Британії пройде епохальний референдум, на якому громадяни вирішать, залишатися їм у Євросоюзі чи покинути його. Спостерігається сплеск популярності євроскептиків, різних радикальних і популістських сил. Буквально піввідсотка голосів не вистачило націонал-фашистові (не побоюся цього слова) Норберту Хоферу для перемоги на президентських виборах в Австрії, центрі старої Європи. Він не приховував своїх націоналістичних поглядів, хоча вони прямо суперечать європейським цінностям. Якщо популярність партії Хофера буде рости і далі, у неї є всі шанси пройти в австрійський парламент.

У Франції, тим часом, ростуть рейтинги правого Національного фронту, в Британії – євроскептичної Партії незалежності Сполученого Королівства, Італії – популістського Руху п'яти зірок. У більш молодих країнах-членах ЄС ситуація не краще. В Угорщині править Віктор Орбан, який будує паркани проти сирійських біженців. Сильно ускладнилася ситуація в Польщі: з приходом правої партії Право і Справедливість оглядачі все частіше говорять про нехтування незалежністю ЗМІ та судовою владою.

Буквально піввідсотка голосів не вистачило націонал-фашистові для перемоги на президентських виборах в Австрії

Це серйозне випробування на міцність для Європейського Союзу. Здається, сьогодні він стикається з найбільшими викликами з часів заснування. Медовий місяць активного розширення закінчився. Щоб не скотитися до принципу «кожен рятується сам», ЄС потрібно знайти в собі внутрішні регулятори для вирішення виниклих криз.

Євросоюзу не вистачає лідерства. Яскравих персоналій в європейській політиці немає. Канцлер Ангела Меркель – «останній з могікан», однак і її положення з кожним днем ускладнюється. Франція тихо зникла, переставши бути політичним лідером ЄС, як раніше. Якщо Британія вийде з блоку, це сильно послабить розмаїття думок в Євросоюзі. Настане гегемонія Німеччини, в якій також відбуваються досить суперечливі процеси.

Володимир Путін же докладе всі зусилля, щоб цей процес закінчився розвалом Європейського Союзу.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.