Росії загрожують нові санкції

1 коментувати
Москва свідомо проводить політику руйнування Європейського Союзу, і європейці, нарешті, це зрозуміли

Міністр закордонних справ Італії Паоло Джентоліні заявив, що ввести нові санкції проти Росії у зв'язку з ситуацією в Сирії зараз неможливо. Джентоліні назвав ідею посилення економічного тиску на РФ "нереальною і нездійсненною на практиці". Росія, тим часом, традиційно каже, що на санкції їй начхати, мовляв, вони неефективні й безглузді. Втім, подібні заяви ми чули і перед введенням санкцій щодо Донбасу і Криму.

Думаю, світова спільнота все-таки посилить тиск на Росію. Захід вже випробував санкції на ділі й очевидно більше не може ігнорувати безчинства, що відбуваються в Сирії. Масовими бомбардуваннями сирійських міст Росія виштовхує до Європи сотні тисяч біженців. Крім того, зростає радикалізм серед тих мігрантів, які вже живуть в Європі, що підриває стабільність всередині країн, що приймають. Зростає популярність правих, націоналістичних сил. У деяких європейських країнах на хвилі експлуатації страхів населення ці сили приходять до влади.

Тобто, Росія свідомо проводить політику руйнування Європейського Союзу, і європейці, нарешті, це зрозуміли. Коли дії Москви безпосередньо зачіпають Європу, вона готова діяти. Французький президент Франсуа Олланд, що не вирізнявся жорсткою позицією щодо РФ, по суті, скасував візит Путіна до Франції. Ціла низка впливових європейських політиків зрозуміли, що настав час діяти. Більше того, вони знають, що санкції все-таки працюють.

Захід не може продовжувати ігнорувати безчинства, що відбуваються в Сирії

Кого зачеплять нові санкції? Судячи з повідомлень, що з’являються час від часу, мова може йти про санкції щодо російських ВПК та енергетичного комплексу. Але головний ефект санкцій – це те, що Росія позбавляється доступу до найвигідніших ресурсів. Вона не зможе розміщувати урядові цінні папери, не зможе працювати з міжнародними фінансовими інституціями, ускладнюється доступ до високих технологій та інвестицій в енергетичний сектор. Це, безумовно, боляче б'є по російській економіці. Наприклад, цілий ряд європейських країн виступили проти будівництва другого Північного потоку.

Всі ці фактори в сукупності роблять реалізацію планів Путіна, що здавалися нещодавно дуже реалістичними, все скрутнішою.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.