Попередження Керрі. Кремль намагається домогтися скасування санкцій

0 коментувати
Керрі попереджає Конгрес: угода з Іраном повинна бути прийнята

Керрі попереджає Конгрес: угода з Іраном повинна бути прийнята

Якщо Конгрес США не підтримає угоду з Іраном, деякі країни Європи можуть відмовитися продовжувати санкції проти Росії

Питання збереження і продовження санкцій проти Росії в першу чергу залежить від відносин між США і Євросоюзом або окремими країнами Європи. Висловлюючи занепокоєння тим, що відхилення Конгресом угоди з Іраном може призвести до відмови деяких країн продовжувати санкції проти Росії, Керрі має на увазі, що в ряді країн ЄС існують досить впливові лобі, кремлівські та просто антиамериканські.

Одне з основних завдань політики Путіна – це розкол Європейського союзу. Всі рухи антиамериканського характеру активно підтримуються Кремлем, як фінансово, так і політично, це річ давно відома. Антиамериканські настрої – це все одно, що дуже живучий мікроб, і в деяких європейських суспільствах він сидить дуже глибоко.

Тому конфлікт в Україні багатьма європейськими журналістами (я вже не говорю про громадян), інтерпретується наступним чином: йдуть розборки між Америкою і Росією, а Україна є або їх жертвою, або (якщо говорити про більш радикальні погляди) інструментом американської політики, метою якої є ослаблення або знищення Росії і Європейського союзу. Ці антиамериканські настрої існують самі по собі, але російська пропагандистська машина активно їх підтримує. Думаю, саме цього побоювався Керрі.

Щодо Ірану і санкцій проти нього в Євросоюзі не було консолідованої позиції, оскільки санкції вводилися під керівництвом США, і саме вони були механізмом, який стояв за введенням санкцій. Ряд європейських економік постраждав від цього; особливо це стосується держав, у яких були непогані двосторонні відносини з Тегераном.

Росію карають не за її дії в Україні, а за те, що вона кинула виклик всьому Заходу

Зараз, коли досягнуто компромісу, США можуть сказати, що пішли на певні поступки і зміну своєї зовнішньої політики заради ЄС. Якщо ж США не підтримають угоду, Керрі прямим текстом попереджає про загрозу використання цього прецеденту деякими європейськими країнами для виходу з санкцій проти Росії. В якості аргументу може бути використана антиамериканська риторика: нібито США несуть мінімальні втрати від санкцій, оскільки їх обсяг торгівлі з Росією відносно невеликий, а Європа демонструвала солідарність, незважаючи на втрати, але тепер цьому буде покладено край.

Тим не менш, цей союз діє вже набагато довше, ніж хотілося б Кремлю. Європа і США повинні продовжувати діяти злагоджено і надалі. Якщо європейським країнам не дадуть приводу відмовитися від санкцій, Путіну доведеться дуже нелегко. Незважаючи на всі зусилля Кремля, громадська думка на Заході визнає агресором саме Росію. Країни Європи і НАТО, я вже не кажу про Сполучені Штати, вбачають в Росії потенційну загрозу власній безпеці. Санкції проти Росії зараз введені навіть не так за її дії в Україні, як за те, що вона кинула виклик всій західній системі колективної безпеки.

Я поки не бачу ніяких шансів для Путіна вислизнути з цієї ситуації, особливо на тлі нової ескалації на Донбасі і останніх вимог бойовиків ДНР/ЛНР, які хочуть, щоб Україна їх визнала і узгоджувала з ними зміни до Конституції. Не думаю, що найближчим часом Росії вдасться домогтися скасування чи послаблення санкцій.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олег Рибачук
Олег Рибачук

Голова громадської організації Центр UA, колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.