Нові homo putinus. Навіщо Кремлю піонери

5 коментувати
Все повертається на своє місце: жовтенята, комсомольці, партійці

«В день народження комсомолу Володимир Путін підписав указ про створення загальноросійської дитячо-юнацької організації «Російський рух школярів», засновником якої стала Росмолодь», - пише російська Газета.Ру.

Очевидно, Путін вирішив реставрувати всі ідеологічні скрепи більшовицького минулого країни. Недарма для російського президента найбільша трагедія ХХ століття – це розпад Радянського Союзу. В його розумінні та радянська система держави, в тому числі система патріотичного виховання і пропаганди, ідеальна. Діти з малих років виховувалися в патріотичному дусі, однаково розуміли історію і оцінювали міжнародну ситуацію.

Все повертається на своє місце: жовтенята, піонери, комсомольці, партійці. Інформаційна політика вибудувана, партія одна, вже є покарання за інакомислення, прибирають незручних – все це елементи авторитарної держави. Підтримка президента вже дійшла до 90%, і відхилення від цієї планки вже неприпустимо. Створено культ Путіна. Раніше був homo soveticus, а тепер буде homo putinus.

Наскільки це вплине на російське суспільство, залежатиме від того, наскільки довго протримається нинішній режим. Єдине, що вони не використовували з гасел Радянського Союзу – це «влада – радам, земля - народу». І це логічно, адже ті нечисленні багатства, які є в Росії, залишилися в руках владної верхівки.

Екстремістом в недалекому майбутньому буде оголошений і Тарас Шевченко – за нелюбов до диктаторів та москалів

Відродження піонерів і подібні ініціативи дуже логічно вписуються в той устрій, який команда Путіна вибудовує всередині Росії для збереження власної влади. Далі підуть покарання за саркастичні висловлювання на адресу політики Кремля і публічне спалення «бандерівсько-фашистських» книг. Враховуючи останні події в українській бібліотеці Москви, екстремістом в недалекому майбутньому буде оголошений і Тарас Шевченко – за нелюбов до диктаторів та москалів.

Історія примушує людей, що вибирають декадентський, авторитарний шлях розвитку, повторювати долю своїх попередників. Україна відкриває інформацію, Росія – засекречує. В Україні заборонена цензура і монополія на інформацію, в Росії – узаконена. Коли різного роду «фаріони» та схожі на них намагаються вдовбувати, як нам дивитися на історію, відразу ж піднімається ліберальна частина суспільства і більш-менш балансує ситуацію. Тобто, все проходить через публічні дискусії та різні точки зору.

В Росії, тим часом, інша від кремлівської точка зору не має права на існування. Ми рухаємося в абсолютно різних напрямах.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.