Нова сила в Україні. На кого роблять ставку європейці

9 коментувати
Європейці бачать, що в Україні народилася нова сила, і вона творить неймовірні речі

За повідомленнями європейських ЗМІ, Україна виконала 97% вимог, які висувалися перед нею в рамках лібералізації візового режиму з ЄС, однак решта 3% досить підступні. Очевидно, що наша країна не зможе отримати безвізовий режим з Євросоюзом раніше весни наступного року, і це ще оптимістичний сценарій.

Політичне рішення про надання Україні безвізового режиму в ЄС вже прийнято. Але враховуючи той факт, що реформи в нашій країні робляться тільки після «стусана», європейці залишають за собою важіль тиску на українську владу. Зокрема, їх цікавлять антикорупційні реформи, які і стали головним каменем зіткнення на шляху до лібералізації візового режиму. Часто українська влада вважає, що, прийнявши якийсь закон, вона виконала ту чи іншу вимогу, проте це не так. Прийняття закону – лише перший крок на шляху до повноцінного виконання ініціативи та її впровадження в громадському порядку.

З одного боку, для Європейського Союзу дуже важлива незворотність привнесених нововведень, адже відкати до старих практик дійсно дуже часто відбуваються. Україна, звичайно, створює якісь антикорупційні органи і з боєм приймає якісь закони, але відчуття стійкості подібних змін немає. З іншого боку, у європейських політиків є свої симпатії, вони посилають чіткий сигнал українцям: ви це заслужили.

У нас є фантастична можливість зробити неймовірно класну країну

Українське громадянське суспільство - і європейці це визнають - феноменальне. В Європі такого немає. Нещодавно у мене була зустріч з польськими та литовськими інтелектуалами, де вони підтвердили цю думку. Видатний польський громадський діяч Адам Міхнік приїхав на зустріч у пригніченому стані. Казав, що українці вигнали Януковича, а поляки «януковичів» приводять до влади. Литовський професор говорив про те, що вони створили ринкову економіку, гармонізували законодавче поле, але найскладнішим завданням виявилася робота з людьми - їх змінити дуже складно. Навіть після 10 років членства в Євросоюзі, говорив він, «совок» дає про себе знати, і особливо помітно це в стресові періоди. Деколи люди зовсім забувають про європейські цінності, за які українці віддавали своє життя. За словами того ж литовця, героїзм українських волонтерів призвів до того, що в Литві вперше набрався цілий призов добровольців, а раніше в армію могли заманити тільки грошима.

Потрібно цінувати той феномен, який стався в Україні. Це схоже на народження нової планети: ніби стався вибух, і ми вибралися з радянського ментального простору. Це, звичайно ж, стосується не всього суспільства України, але лише активної його частини.

Європейці бачать, що в Україні народилася нова сила, яка горизонтально координується і змушує владу змінюватися. Вона творить неймовірні речі: витравила режим Януковича, зупинила агресію Путіна, примушує йти у відставку чиновників високого рівня, які упираються руками і ногами. Це єдина сила, яка творить зміни, і їй залишилося лише народити політичну силу, яка піде на вибори.

Європейці підтримують цю нову українську силу, від чого «стусани» влади для проведення реформ подвоюються. Недарма ж Джо Байден під час свого робочого візиту в Україну, в першу чергу, зустрівся із громадськими активістами та кількома молодими депутатами з групи єврооптимістів. Він затягнув цю зустріч, йому було цікаво. Він набирався енергії, ділився емоціями і своїми сподіваннями.

Його головний посил був таким: у вас є фантастична можливість зробити неймовірно класну країну. І я з ним згоден. Ми живемо в дуже цікаві часи, творимо історію своїми руками, і саме на цю нову силу, нову якість українського суспільства європейці роблять ставку.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.