Навіщо Обама телефонував Путіну

2 коментувати
Розмова американського президента з російським є демонстрацією політичної підтримки України з боку США

Недавній дзвінок президента США Барака Обами лідеру РФ Володимиру Путіну, в ході якого вони досить докладно обговорили врегулювання донбаського конфлікту, я вважаю позитивним моментом. Без залучення США досягнення миру в Україні і відновлення її територіальної цілісності неможливе.

Сполучені Штати – не лише глобальний гравець, але й гарант нашої безпеки (саме США були активним промоутером обміну ядерної зброї України на надання гарантій її безпеки та недоторканності кордонів), а також наш стратегічний партнер. Недарма багато українських аналітиків критикують нормандський формат переговорів щодо врегулювання українсько-російського конфлікту, де Америка відсутня.

В цілому Обама досить рідко йде на будь-які телефонні переговори. Він не належить до числа американських президентів, які спілкуються особисто. Зазвичай в його адміністрації цими питаннями займається Джо Байден. Так що останній дзвінок Обами Путіну – це демонстрація політичної підтримки України з боку США, зокрема, підтвердження того, що наша країна залишається пріоритетним напрямком американської зовнішньої політики.

Сполучені Штати – не лише глобальний гравець, але й гарант нашої безпеки

Інформацію про зміст розмови було опубліковано на сайті Білого Дому, що також дуже важливо, щоб Кремль не подавав спотворену версію переговорів. У Кремлі люблять заявляти, що в розмовах американського і російського президента йдеться більше про Сирію, ніж про Україну. Неспроста Джо Байден раніше підкреслив, що кожна розмова лідерів РФ і США починається з вимоги залишити Україну в спокої.

Вчора було ще одне підтвердження підтримки України з боку США - держсекретар США Джон Керрі під час виступу в Університеті національної оборони зазначив, що в Європі американці «підтримують демократичну і суверенну Україну». Іншими словами, останні дні слід трактувати так: у нас немає жодних підстав думати, що Сполучені Штати переглянули або збираються переглядати наше партнерство, відсунути його на задній план, враховуючи ситуацію в Сирії тощо.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.