Москва намагається звинуватити Україну у зриві Мінська-2

1 коментувати
Мінськ-2 був потрібен Україні, щоб отримати перепочинок і перегрупуватися

Мінськ-2 був потрібен Україні, щоб отримати перепочинок і перегрупуватися

Росія торпедує виконання пункту 11 Мінських угод, щоб узаконити бойовиків або перекласти провину за конфлікт на Україну

Зараз на Сході відбувається нова ескалація, Мінські угоди відверто не виконуються, а сепаратисти ведуть себе все нахабніше, вимагаючи, щоб Київ погоджував зміни до Конституції з ними, а не з законно обраною владою після виборів.

Восени ми можемо очікувати чергового загострення: це вже традиційна ситуація. Росія буде намагатися по максимуму використовувати факт місцевих виборів, щоб провести у владу підконтрольні їй політичні сили. Реанімація Азарова і Янукович, який замаячив десь на горизонті – ланки одного ланцюга.

Чесно кажучи, після того, як з'явився Мінськ-2, я перестав ставитися до мінського формату переговорів серйозно. Раз Путіну пробачили порушення першої домовленості, порушення другої стало лише питанням часу. Ідея зміни формату переговорів вже висить у повітрі.

Поки ми спостерігаємо відверті спроби Росії і підконтрольних їй сепаратистів звалити на українську владу невиконання Мінських угод. Правда, їй у цьому заважають спостерігачі ОБСЄ, які фіксують порушення з боку бойовиків (тепер Росія буде намагатися тиснути на ОБСЄ). Та й в цілому спроба була невдала: Європа володіє достовірною інформацією. У Заходу є можливість спостерігати за ситуацією в Україні у режимі онлайн завдяки супутникам. У європейців є посольства, є розвідка, тому вони чудово розуміють, що відбувається.

Реанімація Азарова і Янукович, який замаячив десь на горизонті – ланки одного ланцюга

Всім зрозуміло, що сепаратисти абсолютно несамостійні і, відповідно, їх тявкання мало що значить. Але мене тривожить те, що Росія намагається торпедувати виконання пункту 11 Мінських угод – внесення змін до Конституції, незважаючи на те, що попередні пункти, що мають принципове значення, Росією ігноруються.

Я не сприймаю аргумент, що в цьому пункті прописані чіткі терміни (до кінця року), значить, Україна зобов'язана його виконати вчасно. Без виконання попередніх пунктів – припинення бойових дій, звільнення військовополонених, відведення важких озброєнь і російської армії, ні про яке 11 пунктів мови і бути не може.

При цьому ми зобов'язані чітко документувати порушення сепаратистами попередніх пунктів угоди, щоб Путін не зміг звинуватити нас у зриві домовленостей за фактом невиконання 11 пункту. Особливо важливо підкреслити, що не створюються умови для проведення законних виборів.

Бойовики вже заговорили про те, що проведуть вибори самі; це стане осиковим кілком, застромленим у могилу Мінська-2. Але ресурс цього формату й так вже майже вичерпано. Мінськ-2 був потрібен Україні, щоб отримати перепочинок, перегрупуватися, посилити оборону. Ну а для політичного вирішення питання з Путіним Меркель і Олланда за столом переговорів недостатньо. У переговорному процесі повинні взяти участь США і представник Європейського Союзу, а не просто двох країн-членів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.