Кремль на міжнародній арені, як муха в павутинні

6 коментувати
Кремль на міжнародній арені, як муха в павутинні
Москва поводиться за принципом мухи в павутині: різкі рухи призводять до того, що рухатися стає ще складніше

Росія бомбардує і знищує сирійських повстанців, яких підтримують американці. Це вже не абстракція, а реальне зіткнення інтересів. Якщо український конфлікт викрив дії Росії з дестабілізації на європейському континенті, то її втягування в сирійський - вивів цей деструктив на міжнародний рівень.

На Близькому Сході переплітаються інтереси різних держав. Після втручання РФ з'явилася загроза спалаху конфлікту міжнародного масштабу.

Тим часом в Америці триває передвиборча президентська кампанія. Зовнішня політика нинішнього президента-демократа Барака Обами і його адміністрації викликає активну критику, зокрема з боку республіканців. Представники Республіканської партії на міжнародному рівні завжди діяли більш жорстко і демонстрували рішучість щодо тієї ж Росії.

Путін тоне у власних авантюрах, як в сипучих пісках

Не дивно, що на тлі цього міністр оборони США Ештон Картер зробив досить жорстку заяву щодо РФ. "Ми зробимо всі необхідні кроки для стримування шкідливого та дестабілізуючого впливу Росії, її агресії і примусу", - заявив Картер, маючи на увазі дії Росії в Україні і в Сирії. Британський The Guardian вже назвав ці слова найбільш різкою заявою від Картера і адміністрації Обами за останній час.

Навіщо подібна жорсткість? Як мінімум, тому що будь-який з кандидатів від демократів дуже залежить від того, наскільки нинішній президент і його команда будуть демонструвати ту позицію на зовнішній арені, яку підтримують американські виборці. А для них Росія є дуже великим подразником.

У цьому зв'язку також доцільно зазначити ще один дипломатичний ляпас Росії з боку США. Після прямої заяви Путіна про те, що вони готові провести з Америкою консультації щодо Сирії на високому рівні, з боку американців пішла відмова. Сергія Лаврова, судячи з його коментарів, явно пересмикнуло. Адже американці відмовилися і самі приїхати, і прийняти делегацію на чолі з Дмитром Медведєвим, який не тільки є прем'єр-міністром РФ, але і її екс-президентом.

Це показовий сигнал. В один день Путін зробив свою заяву, а на наступний прийшла відмова.

Крім того, це говорить про те, що поїздка російського президента на сесію Генасамблеї ООН виявилася провальною, адже продати ідею співпраці з режимом Башара Асада йому не вдалося. Путін тоне у власних авантюрах, як в сипучих пісках.

Він нічого не домігся і значно погіршив відносини Росії з багатьма європейськими державами. А адже скільки нагніталася атмосфера з приводу того, що після поїздки в Нью-Йорк Росія знову повернеться на велику геополітичну арену, і світ зрозуміє, що без РФ він ніяк не обійдеться. Тим не менш, все вийшло з точністю до навпаки.

Росія пропонує США свідомо неприйнятні для них умови: підтримати режим Асада, і всім разом боротися проти ІДІЛ. Це при тому, що безпосередній партнер Америки, сунітська Саудівська Аравія, категорично не згодна з подібним розвитком подій.

Нам це очевидно, але Росія вважає, що саме так з ними, з "піндосами", і потрібно робити. Путін продовжує працювати на внутрішнього споживача, де картинка значно спотворена.

Це доля всіх аферистів. Багато афер можуть вдатися: з Грузією прокатали, і з Україною майже вийшло. Але забуксувавши, Путін вирішив зіграти сирійську геополітичну карту.

Менталітет Путіна дуже простий: "Я переживу вас всіх". І американських, і європейських лідерів. Він же вже 15 років при владі і ще 20 планує бути. Він був упевнений, що на його боці час, при цьому у нього 110% підтримки і т. д. На цьому тлі він шантажував Захід. Мовляв, м'якотілим європейцям важливо тільки, щоб пиво було холодним, а ковбаски гарячими; трохи їх налякати, і вони нібито "посиплються".

Така тактика Кремля: спочатку зробити зухвалі кроки, а потім трохи відскочити і пропонувати переговори і обміни. Я дуже добре пам'ятаю слова одного з російських депутатів під час голосування за дозволом на використання російських військ за кордоном, який говорив, що, мовляв, нічого страшного, обурюються трохи, а Крим буде наш. Вони впевнені, що цінності – це фігня, головне – інтереси.

Ну а в цілому Москва поводиться за принципом мухи в павутині: різкі рухи призводять до того, що рухатися стає ще складніше. Здається, у них запущений механізм внутрішнього самознищення.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.