Країна втрачає найкращі голови

10 коментувати
Більша частина українців, які отримали посвідку на проживання в ЄС, вже знайшли там роботу або вступили до внз

Більша частина українців, які отримали посвідку на проживання в ЄС, вже знайшли там роботу або вступили до внз

Коли країна охоплена полум'ям війни, дозвіл на проживання в іншій державі отримати відносно легше

У багатьох українців зараз є вагомі підстави намагатися виїхати з країни, особливо через напружену військово-політичну ситуацію в країні. Так, у 2014 році найбільше дозволів на проживання в Євросоюзі отримали громадяни України – 302 тис.

Як правило, стати економічним біженцем непросто. Інша справа, коли в міграційні служби звертаються люди, які виїхали з районів проведення бойових дій в Донбасі чи з окупованого Криму. Іншими словами, коли країна охоплена полум'ям війни, дозвіл на проживання отримати відносно легше.

Я впевнений, що більша частина українців, які отримали посвідку на проживання в ЄС, вже знайшли там роботу або вступили до внз, або вже кілька років працюють в країнах Євросоюзу. Як правило, людина подає документи про те, що він жив у певній країні протягом певного періоду часу, платив податки, був законослухняним громадянином, і зараз у нього на батьківщині складна ситуація, через яку він не може повернутися додому, тому й просить дати йому дозвіл на проживання. З часом він може претендувати на отримання громадянства.

Країну покидають найкращі громадяни

Про що це говорить? Це говорить про те, що найкращі українці, працездатні, талановиті і законослухняні, залишають країну. Україна втрачає кращі голови. Якщо країна не створює умови для зростання, відтік мізків буде продовжуватися.

Однак у нас є перспектива вийти з цієї ситуації, розгорнувши її на свою користь. А саме повернути цих людей назад, і в майбутньому цілеспрямовано від держави відправляти громадян в розвинені країни для навчання або запозичення передового досвіду, щоб потім застосовувати їх знання на благо країни. Такі люди роблять державу більш конкурентоспроможною.

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олег Рибачук
Олег Рибачук

Голова громадської організації Центр UA, колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.