Караючий меч Шокіна. В чому помилилася нинішня влада

7 коментувати
Влада абсолютно відірвана від суспільства, працюючи за старими шаблонами, і не розуміючи, що суспільство змінилося

Коли я бачу, як генеральний прокурор Віктор Шокін збирає зі своїми заступниками прес-конференцію і намагається твердим голосом говорити, мовляв, на Корбані не зупинимося, в Україні оголошено справжню війну корупції, і будь-яка людина, незалежно від посади та партійної приналежності, не уникне справедливого меча Генпрокуратури, моя перша реакція — депутат Микола Мартиненко (якого підозрюють в отриманні великого хабара). Швейцарська прокуратура, яку важко звинуватити у вибірковому судочинстві, вже більше року просить українську прокуратуру про співпрацю в цій справі.

І таких прикладів може бути набагато більше. Тому владі не вдається переконати суспільство, що почалася справжня, а не вибіркова війна з корупцією. Скільки буде епізодів у Геннадія Корбана, не має значення, адже більшість українців аналізує приблизно так: є компромат на всіх, але, якщо хтось виступив проти влади, меч правосуддя падає на його голову. Так було і, на жаль, так є.

Боротьба з будь-якими проявами корупції на вищому рівні здається мені настільки само неефективною, як і декларована деолігархізація. Мало того, коли я читаю цитату Ігоря Кононенка, правої руки і ноги президента, про те, що заяви послів США та країн ЄС щодо Шокіна – це їхня приватна думка, а у нас генпрокурор бореться з корупцією і буде продовжувати з нею боротися, у мене це викликає, м'яко кажучи, подив.

Цього тижня повинні бути ухвалені дуже важливі закони, неприйняття яких загрожує безвізовим режимом, і я вже уявляю собі цю трибуну, яка блокується, вимоги відставки прокурора, Олег Ляшко та Сергій Каплін один поперед іншого кричать про тарифи, до цього хору приєднується Юлія Тимошенко. Щось мені підказує, що ухвалення важливих для країни законів опиниться під загрозою.

Арештами Мосійчука та Корбана влада сподівається переконати суспільство, що йде повальна боротьба з корупцією

Але справа навіть не в безвізовому режимі і не в тому, що ми втратимо близько $1,5 млрд. Про це відкрито говорять в ЄС люди, які, по суті, фінансують нашу країну, а влада їм відповідає: «Ну ви, звичайно, маєте право на особисту думку, але робити ми все одно будемо по-своєму». Я це сприймаю приблизно в такому контексті.

Немає ілюзій щодо того, що являє собою Корбан, але те, як іде процес проти нього, демонструє, що в Україні зовсім не змінився підхід до влади і використання силовиків. Я вкотре переконався, що для того, щоб змінити Україну, нам потрібно в першу чергу ізолювати правоохоронні органи від політичного впливу.

Зараз же змінюються президенти, змінюються режими, а репресивний апарат продовжує служити кожному, хто приходить до влади. Причому з великим задоволенням. А вся масштабна операція силовиків, яку провели напоказ, викликає у суспільства зовсім не захоплення, як очікувалося.

Також дивно чути про пропозиції Луценка та інших політиків про пакетні посадки. Якими ж дикими ми повинні здаватися західним політикам, причому досить дико все це виглядало ще до заяв Кононенка, а тепер — поготів.

Влада абсолютно відірвана від суспільства. Вона розраховує, що продемонструє запис якогось Ігоря Мосійчука або Корбана, і це переконає суспільство, що йде повальна боротьба з корупцією, а суспільство реагує зовсім по-іншому. Влада працює за старими шаблонами, не розуміючи, що суспільство змінилося, і його цим не залякати і не переконати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.