Який сигнал США посилають Україні

5 коментувати
Час імітації боротьби з корупцією в країні добігає кінця

На Одеському фінансовому форумі американський посол в Україні Джеффрі Пайетт, як на мене, зробив знакову для української влади заяву. Фактично він сказав, що корупцію в українській прокуратурі прикриває сама Генпрокуратура. Більш того, конгресмен Джон Маккейн, який також приїхав в Одесу, на зустрічі з Міхеілом Саакашвілі теж говорив про корупцію.

Для мене це стало показовим сигналом. Час проведення реформ невблаганно йде, а ми все говоримо про Путіна та Обаму.

Друга абсолютно нечувана річ сталася з законом про держслужбу. Є інформація, що президент на засіданні Національного світла реформ дав вказівку відкликати цей закон, посилаючись на те, що він суперечить європейським стандартам. Згодом представникам ЄС довелося спростовувати цю тезу, адже проект відповідного закону був розроблений за фінансування Євросоюзу. Європейці очікували його прийняття ще в минулому році.

Пізніше Порошенко заявив, що був дезінформований і вирішив підтримати дану ініціативу. Але як би там не було, законопроект про держслужбу є однією з найбільш важливих реформаторських ініціатив, без якого говорити про будь-яку співпрацю з ЄС просто неможливо.

Формула "я - начальник, ти - дурень" досі працює

В основу держуправління України досі закладені принципи часів більшовизму та Йосипа Віссаріоновича. Формула "я - начальник, ти - дурень" досі працює. Згідно з цими принципами, людині, що стоїть на верхівці влади, підпорядковуються всі органи, які здійснюють  контроль. Подібне існує лише в тоталітарних режимах.

Якщо з такими складнощами просуваються важливі законопроекти, значить рушійною силою і генератором змін в Україні є тільки громадськість, журналісти і західні партнери. Чекати на якісь добровільні ініціативи з боку президента, уряду чи парламенту абсолютно наївно. Потрібно відбирати найважливіші напрями реформ і концентруватися на них, просувати в органах влади. На все сил не вистачить.

Для мене очевидно, що час імітації боротьби з корупцією закінчується. Це сигнал і для президента, і для інших ключових інститутів влади в Україні. Коли подібним тоном кажуть американські дипломати, які підтримували і підтримують українські реформи (наприклад, найбільш успішна реформа – реформа правоохоронних органів - фактично тримається за рахунок коштів американських платників податків, а піаряться на ній українські політики), це означає, що терпець уривається. Більше того, я не пам'ятаю, щоб європейські дипломати ще колись фактично звинувачували у брехні вище керівництво країни.

Так що період весільних ігор закінчився. Ми значно ускладнюємо життя своїм західним партнерам вже тим, що наше керівництво зовсім не демонструє бажання реформуватися. Ми дуже мало робимо для того, щоб не словами, а справами продемонструвати бажання інтегруватися з ЄС.

Європейською інтеграцією в Україні займаються всі і ніхто водночас. Це абсолютно неприпустимо. З точки зору західних партнерів, ми не робимо елементарних речей. При цьому вигляд у нас такий, ніби все в порядку. Це політично некоректно - як всередині, так і зовні.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.