Як змінити правила гри в Україні

5 коментувати
Нам потрібен новий суспільний договір, нова Конституція

Сьогодні у нас з'явилася унікальна можливість – у країни є реальні шанси стати ближче до розвинених демократій. Для цього склалися всі необхідні умови: компетентне громадянське суспільство, яке готове працювати на користь країни, і європейські донори в союзниках – не скористатися цим шансом неприпустимо.

Ми повинні виліпити своє майбутнє своїми руками, очистити владу від корумпованих політиків, але при цьому не скотитися в третій Майдан.

Так, еліти в Україні корумповані, продажні та ситуативні. Але ми зможемо змусити їх змінитися. Тому слід працювати над тим, щоб до влади прийшли інші люди. Це означає, що ми повинні вимагати та добиватися ухвалення нового закону про вибори. Ми повинні проконтролювати, як працює закон про обмеження фінансування політичних партій.

Зрештою, ми повинні зібратися і виписати нові правила гри, наприклад, у формі Конституційної асамблеї. Навіщо нам нові правила? Бо президент – це найманий менеджер і прокуратура йому не належить. Бо уряд повинен робити те, що ми від нього вимагаємо, а депутати – те, заради чого ми їх обирали. Це називається перезавантаження суспільного договору – нова Конституція, якщо хочете. І засади цих нових правил гри можуть бути прописані тільки незалежним від політиків суспільством.

Ми повинні виліпити своє майбутнє своїми руками

Потрібно обрати компетентних делегатів до Конституційної асамблеї з усієї України, щоб раз і назавжди виписати нові правила гри, новий суспільний договір, нову Конституцію, за якою житиме країна. Так свого часу зробили Сполучені Штати.

Сьогодні ж ми маємо справу зі збоченою системою, що зберігає архаїчні залишки Комуністичної партії (де президент – це Генсек), в якій залишається абсолютно корупційна і нелякана еліта.

Ця еліта разом із залишками комуністичної номенклатури та криміналітету сама виписує для себе правила гри, яким повинні підкоритися і ми. Так не має бути. Ми повинні це змінити. Наш здоровий глузд, наш протестний настрій потрібно спрямувати на створення нового суспільного договору.

При цьому не можна попадатися на провокації, які закликають змести цю владу, оскільки поки не змінилися правила гри, ми лише змінимо одні обличчя на інші. Навіть якщо нові люди будуть кращими, вони не зможуть вийти з кризи – вони поїдуть трамвайними рейками, які не ми прокладали і які ведуть у глухий кут.

Намагатися змести владу – все одно що намагатися розігнати цей паровоз і щодуру вдаритися об стіну, аби він її пробив. Але він її не проб'є – потрібно поміняти принцип функціонування української влади, принцип правління.

І ми можемо це зробити!

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.