Голландський референдум: проблема була в нас

коментувати
Щоб європейці захотіли з нами співпрацювати, треба, щоб наша країна почала продукувати хороші новини

Головні висновки, які потрібно зробити після референдуму в Голландії, це висновки щодо внутрішньої української ситуації, адже з точки зору перспектив нашої країни голосування нічого не змінило: у короткостроковому періоді нам ніхто нічого не обіцяв. Звичайно, цей референдум також створить чимало проблем самому Євросоюзу, але в ЄС я вірю більше, ніж бажання нашої влади євроінтегруватися.

Що нам необхідно робити, щоб ситуація змінилася на краще? Потрібно, щоб Україна почала продукувати хороші новини. Я неодноразово бував в Нідерландах, і ось одного разу в Гаазі журналіст-фрілансер, який цікавився нашою країною, розповів мені, що саме про Україну читає середньостатистичний голландець в місцевих газетах. Так от: про те, як українців захопили пірати, про катастрофу малазійського Боїнга, про те, що ось такого числа річниця Чорнобиля. Практично жодної позитивної новини.

Звичайно, преса у всьому світі влаштована таким чином, що погані новини, скандали і катастрофи привертають набагато більше уваги. Але в Європі читають і такі видання, як Financial Times " або "Wall Street Journal", де можна побачити більш детальний аналіз того, що відбувається в Україні. І можна помітити, що в матеріалах цих видань про Україну в останні півроку тема корупції стала домінантною.

Раніше Україна не асоціювалася з якоюсь особливою корупцією; але тепер, коли досліджували причини, чому голландці проголосували проти ратифікації з Україною, можна побачити, що жителі Нідерландів говорили вже про якусь особливу «українську корупцію», яка може зайти в їхню країну.

Середньостатистичний голландець читає в місцевих газетах про українських піратів, Боїнг і Чорнобиль

Це результат того, що відбувається в нашій країні, всієї цієї «Шокініади». Вдумайтеся: взяти динозавра часів Щербицького та радянської України, та доручити йому реформи. Наш президент, не червоніючи, розповідав, що це-основний реформатор Генеральної прокуратури.

Згадайте заяви американського посла, Держдепартаменту США і всіх наших партнерів щодо того, що українська Генпрокуратура бореться з тими, хто бореться з корупцією.

Все це накладалося одне на інше, і результатом стало те, що навіть добре поінформована людина, що живе в Європі та стежить за новинами з України, не бачить позитиву. У нас не відбувається нічого, що заохочувало б європейців мати з нами справу. І проблема не в європейцях, а в нас.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.