Два роки після MH17. Хто покарає Путіна за "Боїнг"

35 коментувати
Найбільш реальний варіант – проведення судового засідання однієї з країн, які найбільше постраждали

17 липня минуло два роки з того дня, як над Східною Україною був збитий малайзійський Боїнг, але винні у трагедії досі не покарані.

На даний момент всі знають, що літак був збитий, не вдаючись у деталі, з окупованої території. Вдалося документально підтвердити, що він був збитий з Бука, а також простежити маршрут цього Бука; всі документи зібрані.

Країна, яка винна у падінні літака – Росія – не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду і заблокувала спроби провести об'єктивне розслідування через систему Ради безпеки ООН. Ця позиція Росії підтверджує, що на злодієві шапка горить.

Якими можуть бути варіанти покарання? Найбільш реальний – це можливість проведення судового засідання однієї з країн, які найбільше постраждали. В даному випадку це Нідерланди.

Є, зрозуміло, політичний момент: усі розуміють, хто це зробив, але в такій ситуації для системи міжнародної безпеки важливо, назвавши винуватця, розуміти, як його можна покарати. Найгірша ситуація – наприклад, підтверджується, що це зробила Росія, що наказ був відданий з найвищого рівня (а командир на всю Росію один) – і що далі?

Нідерланди не люблять, коли на них «бикують»

Але я знаю одну характерну особливість Нідерландів: це країна, яка буде працювати дуже прискіпливо і доведе до кінця юридичні процедури. Це дуже рішуча країна. Нідерланди в міжнародній юридичній практиці мають репутацію держави, яка відстоює своє розуміння справедливості на найвищому рівні; і чим більше країна, з якою Нідерланди ведуть суперечку, тим гірше для цієї великої країни. Такий вже у Нідерландів стиль: вони не люблять, коли на них, образно висловлюючись, «бикують».

Нідерланди досі продовжують збирати факти. У них вже запущений механізм судового переслідування, а також компенсації (оскільки це не тільки політичне питання, але і фінансове).

Я вважаю, що лише питання часу, коли Росію визнають винною. Спростувань вона дати не зможе – спроба сказати, що ракета прилетіла з української території, виявилася провальною, так як було дуже багато доказів, що підтверджують зворотне, в тому числі доказів космічної розвідки.

Фахівці спочатку припускали, що розслідування займе кілька років. Два роки вже минуло, і, думаю, перспектива цієї справи зараз в руках уряду Нідерландів. Зараз у них є й інші політичні проблеми – треба якось вирулювати з референдуму (референдумом по Україні вони поставили під сумнів рішення 500 млн європейців). Тим не менш, Нідерландам, вважаю, варто подати юридичний позов проти Росії.

Про точні терміни говорити складно, але ситуація склалася так, що якщо не Нідерланди, то ніхто.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.