Дострокові вибори: вихід або помилка

6 коментувати
Є ризик, що країну на місяці, якщо не більше, буде втягнуто в нову хвилю перестановок, які нічого не змінять, та невизначеності

Зараз багато хто починає говорити про необхідність переформатування системи влади. Не за рецептом Тимошенко «вихід є – це я», звісно. Мова йде про підтримку правильних конституційних змін. Це рішення давно назріло.

Фраза «народ – носій влади» в Україні сприймається або як знущання, або буквально: малюється народ, який на своїх плечах несе владу. Це вже досить заяложений образ. Але я бачу вихід. Потрібно спілкуватися з людьми і пояснювати: якщо ми не хочемо, щоб в Україні раз за разом повторювалися кризи, подібні до нинішньої, щоб ми міняли шило на мило, щоб нами знову маніпулювали, потрібно змінюватися.

Адже всі розуміють, що в разі проведення дострокових виборів ми не отримаємо якісно новий парламент, і не можемо отримати. Країну на місяці, якщо не більше, буде втягнуто в нову хвилю перестановок, які нічого суттєво не змінюють, і невизначеності. Потрібен системний вихід з цієї кризи.

Однією з головних наших проблем зараз є корупція. Вона росте у тому числі й тому, що з такими повноваженнями, як зараз у нашого президента, який хоче контролювати все, але не все може, з'являються різноманітні Кононенки, інститути «смотрящих» і тому подібне.

Немає чіткого розділення повноважень, немає відповідальності. Тому у нас і неможливе повторення гватемальської ситуації, коли антикорупційне бюро працювало під егідою ООН, і його діяльність призвела до того, що посадили президента. Точніше, спершу він був змушений піти у відставку через корупційний скандал, а потім вже потрапив у в'язницю. В Україні поки таке уявити неможливо, але до цього потрібно прагнути.

Якщо ти не віриш джерелу, то не віриш і продукту

Саме тому потрібно спілкуватися з людьми, пояснювати, вести дебати. Нехай кожна сторона доводить аргументованість свого рішення. Головне, щоб рішення, яке в підсумку буде прийнято, було не рішенням Порошенко або нинішнього депутатського корпусу, а рішенням народу через кваліфікованих людей, які візьмуть на себе зобов'язання, скажімо, десять років не займати жодних посад. Тільки в такому випадку вони зможуть прописати гармонійну, властиву українцям систему. Після цього дану програму потрібно буде винести на референдум.

Тільки таким чином ми зможемо відновити довіру до влади. Але це має бути повноцінний референдум, а не референдум за законом Януковича. Зараз довіри до будь-яких змін не буде, вийде, як з рішенням про створення інституту префектів: непогана, загалом, ідея, але всі настільки підозріливі, що побоюються, що це спроба Порошенко зосередити в своїх руках більше влади. Якщо ти не віриш джерелу, то ти не віриш і продукту.

Саме тому у нинішньої системи немає жодного шансу на виживання. За аналогією зі сколіозом: якщо у вас викривлена спина, вам можуть зробити блокаду, щоб зупинити біль. Обкололи – не болить. Але, щойно дія ліків припиниться, біль повернеться, так як хребці залишилися в тому ж положенні. Альтернатива – реальне лікування. Це більш болюче та довше, але тільки так можна дійсно позбутися від проблеми. Те ж саме стосується й України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.