Чорна каса української влади

2 коментувати
Чорна каса української влади
Йдеться про декілька поколінь українських політиків, які досі займають високі пости

Сьогодні журналісти опублікували оригінал документів, що відображають чорну бухгалтерію Партії регіонів. Певною гарантією того, що ці факти не вдасться «заникати», як кажуть в кримінальному світі, є те, що Сергій Лещенко вже публічно презентував частину отриманої ним інформації.

Це називають «чорною» або «бухгалтерською» касою Партії регіонів, хоча зрозуміло, що насправді це чорна бухгалтерська каса партії влади. І, наскільки я розумію з заяв людини, яка оголосила про цей документ, мова йде про декілька поколінь українських політиків, які досі займають високі пости. Як зазвичай і буває з партією влади, вони просто перейшли в інші партії, коли змінилася кон'юнктура.

Те, що зараз відбувається - величезний тест для новостворених антикорупційних органів. Якщо вони не пройдуть це випробування, про довіру до них можна забути, оскільки цю інформацію неможливо замовчати, а розслідування - неможливо затягнути.

Українська преса, можливо, не настільки зубаста, як, наприклад, британська, але вона все одно тримає певні питання в фокусі. Навіть якщо видання можуть залишатися під впливом різних бізнес-груп, в даному випадку частина цих видань точно будуть стежити за тим, що відбувається.

Думаю, коли основна частина інформації стане публічною, ми зможемо зрозуміти набагато більше. Але я сумніваюся, що життя в українській владі скоро повернеться в звичне русло. Дуже показовою є нервова «реакція на випередження» Ляшко: мовляв, все, що про мене там скажуть - брехня. Це називається «перший пішов».

Зараз величезна кількість ботів будуть стверджувати, що документи підроблені

Наскільки я зрозумів, мова йде про оригінали документів з оригіналами підписів: гроші ніколи не дають просто так, і людей, які отримували гроші, змушували розписуватися особисто. Все це робить ситуацію пікантною і незвичайною. Це такий собі український «панамагейт», який може багато чого змінити в країні.

Якби мене запитали, наскільки в ньому зацікавлені представники нинішньої вищої влади в Україні, я б дуже засумнівався, що зацікавлені: якби там були тільки люди з Партії регіонів. А йдеться ж про людей, які зараз можуть бути зовсім в інших партіях і представляти дуже навіть проєвропейські сили. Так що це подія.

Наразі потрібно максимально активно працювати над тим, щоб те, що трапилося - не вдалося замовчати. Журналісти, які займаються розслідуваннями, громадські активісти, молоді політики, які прийшли до парламенту з громадського сектору, ідеологічні опозиційні сили - всі вони будуть працювати над тим, щоб замовчати не вийшло.

Звісно, з огляду на українські реалії - знову ж таки, це те, про що почав злякано лепетати Ляшко - мовляв, це фейки і так далі, потрібно розуміти, що головна стратегія боротьби з правдою, яку, до речі, активно використовують в Росії, - це посіяти сумніви . Потрібно розуміти, що зараз величезна кількість ботів будуть стверджувати, що документи підроблені - адже шапки загорілися на дуже великій кількості злодіїв. Будуть спроби будь-якими засобами нівелювати те, що трапилося: українська історія вже знає ситуації, коли викриття неправомірної діяльності нічим не закінчувалися.

Але відмінність сьогоднішньої ситуації в тому, що зараз існує величезний суспільний запит на очищення. І прихід того ж Луценка, створення нових антикорупційних структур, позиція суспільства - все це створює ситуацію, коли фігурантам амбарної книги корупції одним переляком відбутися не вдасться.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олег Рибачук
Олег Рибачук

Голова громадської організації Центр UA, колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.