Чому військовий марш на Майдані – це помилка

10 коментувати
Справжні розвинені демократичні країни не на військових парадах демонструють свою міць

Наближається свято Дня Незалежності, а з ним і військовий парад на його честь. Вчора українські військові провели попередню репетицію на Майдані. Думки щодо того, чи варто проводити подібні заходи в Україні, радикально розійшлись.

Пригадую, що в часи, коли я був головою Адміністрації президента, перед нами також постало питання, чи проводити військовий парад в рік після Помаранчевої революції. Тоді, звичайно ж, була інша ситуація, в країні не було війни. Тим не менш, наша думка була одностайна: військовий парад «качиним кроком» - це Радянський Союз, імперські болі та рецидиви. Тоді ми зійшлись на тому, що влаштували парад військових оркестрів та інші заходи.

Я також є офіцером, і знаю, що таке військовий вишкіл. Коли я бачу різні паради, то в мене, як у бойової коняки, йдуть по тілу мурашки. Людям подобається видовищна демонстрація військової могутності та військових мистецтв. На цій хвилі відбувається підйом патріотизму.

Військовий парад «качиним кроком» - це Радянський Союз, імперські болі та рецидиви

Але коли проводився парад в Радянському Союзі, це було націлено на те, аби залякати світ. Адже основна мета радянського параду полягала в тому, щоб продемонструвати нові види зброї, якими СРСР збирався показати всьому світу «кузькіну мать». Мій брат, який був курсантом Васильківського військово-авіаційного училища, улюбленця покійного Володимира Щербицького, розповідав, що вони починали репетиції за півроку до проведення параду, збивали ноги і зчісували металеві бляшанки. Це люди, які мали бути бортінженерами на літаках. Яке в біса марширування? Вони на цьому втрачали здоров’я, багато хто втрачав свідомість, доки їх муштрували ходити пруським кроком. Люди буквально не витримували фізично.

Який маразм: ти маєш декілька років на навчання, і з них використовуєш півроку на те, щоб один раз пройти по центру міста.

Так, ця процесія має якийсь магічний дивовижний вплив, однак особисто я не бачу сенсу в тому, щоб сьогодні проводити військовий парад в Україні. Для мене це все одно релікт. Я думаю, що справжні розвинені демократичні країни не на військових парадах демонструють свою міць. Не в цьому правда, брат. Я в це не вірю. Якби я був причетний до прийняття цих рішень, то не допускав би ніякого військового параду.

Нам потрібне військово-патріотичне виховання, нам потрібна боєздатна армія, зрозуміла програма тренування резервістів, відродження ВПК та багато іншого.

Кому ми проявляємо повагу? Тим хлопцям, яких муштрують, напевно, вже декілька місяців. Ми можемо зробити калік із людей, які змушені, як роботи, гупати по Хрещатику. Чи може це повага до тих, хто загинув, чи до тих, хто воює зараз? Ні. Для них було б повагою, якби була зрозуміла стратегія обороноздатності, підготовка та соціальне забезпечення військовослужбовців.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.