Президенту: перекласти провину на інших не вийде

9 коментувати
Якщо президент продовжить мовчати і не реагувати як на провал запровадження електронного декларування, так і на ситуацію навколо НАБУ, то заговорить вулиця

Або почнуть відігравати роль інші події, до яких вже відкрито закликають.

Для президента Порошенка, який, вустами Ігоря Гриніва, робить надзвичайно мужній крок і обирається на другий строк, це момент істини, з яким йому ще не доводилося стикатися. Відмовчатися не вдасться. Перекласти провину на інших не вдасться – це викличе криву посмішку у будь-якого західного дипломата, знайомого з українськими реаліями. Потрібні дії.

Їх відсутність буде особливо яскраво сприйнята на тлі вже напевно заготовлених пафосних промов з нагоди 25-річчя незалежності України.

Банковій потрібно вийти зі ступору, як і Юрію Луценку. Довіра до генпрокурора зникає на наших з вами очах, тому й надалі затягувати паузу не вдасться. Це мовчання демонструє дивовижну неготовність і зніяковілість влади, яка, здавалося б, розуміє, що таке комунікація.

У мене є тільки одне пояснення: ця недолуга вертикаль зі сколіозними викривленнями просто не може функціонувати, а тому й робить проколи на рівні суддів, відеороликів під сумну сонату, де ГПУ з НАБУ з'ясовують стосунки.

Але українці розуміють, що є новостворена структура, а є нереформована Генеральна прокуратура, яка захищає корупцію. Люди, які мають бути звільнені ще рік тому, залишилися на місцях. І є структура, заслугу за створення якої чіпляв собі на груди президент, і яка зараз, не особливо озираючись на вулицю Банкову, робить те, що повинна робити, за що ми платимо її співробітникам з наших податків нормальні зарплати. І тут у неї виникає конфлікт з нереформованою Генеральною прокуратурою, а згодом до цього процесу підтягується ще й СБУ. В цій ситуації народні симпатії явно не на боці президента або ГПУ з СБУ.

Відмовчатися не вдасться. Перекласти провину на інших не вийде

А якщо ще й колишній генпрокурор Віктор Шокін продовжить публічно заявляти про те, що НАБУ не потрібно – це найкращий доказ того, що ця структура починає ефективно діяти.

Мій прогноз такий: будь-яка спроба затягнути час робить варіанти з дискредитацією НАБУ або зупинкою реформи електронного декларування все менш можливими, а для рейтингів та репутації, які так турбують президента і його команду, зокрема, того ж Юрія Луценка, це дає зовсім не такий ефект, якого їм би хотілося. І зусиллями піарників, роликами або сценаріями ситуацію потім не виправиш. Це тільки прискорить реалізацію сценарію загострення, в якому у влади просто немає шансів на перемогу, оскільки вона не переконає українців, що бореться з корупцією, дискредитуючи НАБУ.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.