Безвізовий режим. На крок ближче?

0 коментувати
Рішення про безвіз з Україною має схвалити не тільки Європарламент, але і Рада Євросоюзу. Саме на її рішення ми зараз чекаємо найбільше

Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ 26 вересня проголосував за затвердження доповіді про скасування віз для України. Представники Європарламенту заявили про готовність негайно приступити до переговорів з цього питання з іншими інституціями Європейського Союзу. Переговорний процес може зайняти один або кілька місяців.

Окремо зазначено, що Євросоюз розробляє механізм призупинення безвізового режиму у разі, якщо країна не виконає взяті на себе зобов'язання. Крім того, лібералізація візового режиму безпосередньо залежить від реалізації реформ в Україні, насамперед, антикорупційних. Саме корупція дозволяє недоброчесним громадянам отримувати паспорти (іноді навіть дипломатичні – було й таке в історії України), візи тощо.

ЄС очікує, що в Україні буде налагоджена система, що карає за різні корупційні дії, пов'язані з перетином кордону. Крім того, важливо налагодити співпрацю правоохоронних органів. Іншими словами, Україна і ЄС повинні бути на одній хвилі.

Лібералізація візового режиму безпосередньо залежить від реалізації реформ в Україні

Я впевнений, що Європарламент проголосує за введення безвізового режиму з Україною. Цей орган завжди був лідером підтримки України – він відповідає за політичну підтримку країни. Проте, технічною реалізацією безвізового режиму займаються виконавчі органи ЄС. Зокрема, рішення про безвіз з Україною має схвалити Рада Євросоюзу, в якій ключову роль відіграють міністри внутрішніх справ країн-членів. Саме вони вимагали створення механізму припинення безвізового режиму з країнами, які грубо порушують взяті на себе зобов'язання. Саме на їх рішення ми зараз чекаємо найбільше.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.