Як регіонали фальсифікують вибори в Донбасі

0 коментувати
Люди на місцях роками підробляють результати виборів, тому що знають, що їм нічого за це не буде, навіть якщо ці дані стануть відомі на всю країну

Вибори в підконтрольній Донецькій області ще не закінчені, але вже можна розповідати про технології фальсифікації, до якої вдаються місцеві еліти, щоб залишитися при владі.

Люди на місцях роками фальсифікують вибори, бо знають, що їм нічого за це не буде, навіть якщо ці дані стануть відомі на всю країну.

Не впевнений, що сьогоднішня система відреагує відповідним чином, а винні у фальсифікаціях будуть покарані. Але дуже сподіваюся, що помиляюся, і правоохоронні органи мене здивують. Хоча, судячи з останніх гучних «затримань», у здатності наших правоохоронних органів вершити правосуддя у мене є великі сумніви.

Вибори як єдиний законний спосіб зміни влади ще раз оголили всі проблеми Сходу України. Питання до тих, хто цю владу в країні реально має, контролюючи більшу частину коаліції і весь блок силових структур - це ваш сценарій, чи все таки ж будемо боротися за єдину неподільну соборну Україну?

Невелика передісторія. У шахтарському місті Димитрів проживає близько 50 000 жителів. Його вже екс-мер Руслан Требушкін намагається обратися в сусідньому Красноармійську. Йде як самовисуванець, але політичні аналітики говорять про його підтримку народними депутатами від «Відродження» та «Опозиційного блоку». Власне кажучи, вся історія зі зривом виборів в Красноармійську - це наслідок боротьби місцевих еліт зі спробою експансії сусіднього конкуруючого «димитрівського» клану.

Сепаратисти легалізуються на підконтрольній території і вже готуються до наступних виборів

Поки Требушкін бореться за мерське крісло у Красноармійську, його креатура - секретар Димитрівської міськради Олександр Брикалов, що представляє Оппоблок, вже став мером у Димитрові.

Місто було поділено на 34 округи. За мандати боролися вісім партій, п'ять з яких подолали 5% бар'єр. Як ви бачите, різниця між «Солідарністю», що зайняла друге місце з 963 голосами і «Нашим краєм», що зайняв останнє «прохідне» місце з 735 голосами, досить невелика.

Нижче описана цікава технологія: одна партія, маючи на 95% дільниць абсолютну меншість, від 0 до 4% голосів виборців, за рахунок фальсифікації на одній ділянці набрала заповітні 5% і пройшла до міськради. Отже, схема від місцевих активістів:

1. Для проходження «Нашого краю» на великий за чисельністю виборців округ висувається технічний кандидат від Оппоблока (в даному випадку від партії «Наш край» висунутий заступник директора «Шахта Стаханова», а від Оппоблока - його підлеглий, начальник зміни «Шахта Стаханова» ).

2. Потім використовується одна з двох давно відомих технологій: чи банальне вкидання, або бюлетені, подані за ОБ, кладуться в пачку від «Нашого краю» та зачитуються за «Наш край». Якщо дивитися підсумкову таблицю нижче, то тільки на п'ятому окрузі кандидат від Оппоблока отримав 34% підтримки (на всіх інших від 50 до 90%).

За кандидатів від «Наш край» з 34 округів на 31 проголосувало від 0 до 11 осіб, що становить від 0 до 4,23%, і тільки на 3 округах більше: округ 4 - 26 осіб (6,72%), округ 10 - 75 осіб (7,93%) і «видатний» 5 округ - 479 (58,77).

3. Жодна подана скарга (навіть зареєстрована) не враховуються ні в ТВК, ні в ДВК. Органи, відповідальні за контроль, не реагують. Міліція ігнорує зареєстрований факт вкидання бюлетенів і побиття члена комісії тестем мера Требушкіна. Міський відділ юстиції симулює виконання рішень судів, що вступили в законну силу. До цього з різних причин не реєструються «непідконтрольні» члени районних комісій і, незважаючи на виграні суди, члени комісій від кандидата в мери Віктора Трифонова.

4. За результатами виборів на одному п'ятому окрузі партія «Наш край» попередньо отримує по всьому багатомандатному округу трохи більше 5% та отримує два мандати.

По суті справи, ці два мандати великої ролі не грають - Опозиційний блок має більшість у міськраді. Навіть якби такої фальсифікації не було, ці два мандати перейшли б до БПП і Відродження, що знімає з мене звинувачення в лобіюванні інтересів Батьківщини. Крім того, я впевнений, що подібних історій по країні можна зібрати в достатній кількості.

Найприкріше - це цинізм і безкарність. І байдужість постмайдановської влади до подій в Донбасі, і безсилля силовиків по відношенню до сепаратистів, які потихеньку легалізуються на підконтрольній території і вже готуються до наступних парламентських виборів.

У кожному разі, кого вибирати в керівництво міста і яку політичну силу підтримати - вирішувати городянам. Головне - забезпечити прозорий і законний процес.

P.S. Людям, ратуючим за непроведення виборів на підконтрольній території Донбасу, раджу проаналізувати ситуацію в Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі та Одесі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.