Україна та Корея: партнерство заради майбутнього

0 коментувати
Республіка Корея - вдалий приклад для наслідування. Крім того, наші країни мають схожі економічні виклики

"Роби більше, а говори коротше",  - кажуть корейці. Саме з цієї приказки я розпочала модерацію інвестиційної сесії під час Другого форуму економічного співробітництва "Україна-Корея". Вдале проведення першого подібного заходу в червні цього року актуалізувало співпрацю двох країн. Більш того, вже на цьому тижні ділові кола та урядові делегації України та Кореї проведуть чергове засідання Міжурядової  комісії з питань торговельно-економічного  співробітництва. З якими показниками ми підходимо до цієї події?

Республіка Корея - вдалий приклад для наслідування для нашої країни. Корея протягом останніх сорока років демонструє значне економічне зростання та успішно інтегрувалася в глобальну світову економіку, перетворилась на високотехнологічну промислово розвинену державу. Проте наші країни мають певною мірою схожі економічні виклики. Останні реформи у економічній сфері Кореї були акцентовані на підвищенні ефективності та забезпеченні важливої ролі дрібних та середніх підприємств. Активно розвивається приватний сектор завдяки відкритій політиці Кореї у роботі з міжнародними інвесторами.

Щодо аграрної сфери:

1. За 2015 рік Україна стала основним постачальником фуражної пшениці до Кореї. За цим показником ми обійшли Болгарію, Францію та Данію. Але це експорт сировини, і він становить лише близько $318 млн. Цьогоріч за 6 місяців ми продовжили поставки зернових, олії, в незначній кількості - продукцію переробки зерна.

2. Україна експортує в Корею переважно сировинну та технологічну продукцію з низькою доданою вартістю. Але Корея відчуває дефіцит природних ресурсів та продуктів харчування, а це все є в України. Республіка потребує сталого доступу до продовольчих і сировинних ресурсів, захисту національної продовольчої безпеки.

За 2015 рік Україна стала основним постачальником фуражної пшениці до Кореї

3. Наші країни торгують в рамках зони вільної торгівлі з ЄС, отже, сповідують принципи відсутності штучних бар'єрів на шляху торгівлі. Тому є цілком логічним  укладання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Кореєю. Завдяки цьому ми зможемо в рази збільшити товарообіг, в тому числі високомаржинальної продукції.

Нещодавно мала нагоду поспілкуватись з першими особами таких технологічних корпорацій-гігантів як Lotte, PoscoDaewoo, Sаmsung, а також  W-foundation та представниками ділових кіл Кореї. Наші корейські колеги готові до актуалізації співпраці в рамках інвестиційної сфери. Корейські інвестиції в Україну складають 0,35% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій. Але, впевнена, нам є що запропонувати. Прикладом може слугувати меморандум, підписаний вчора між Міністерством  аграрної політики і продовольства України та PoscoDaewoo щодо будівництва зернового терміналу. Корпорація Lotte запропонувала співпрацю щодо Cold Chain Storage – охолоджувальні потужності для зберігання фруктів, овочів та ягід. Окрім того, розглядалися сучасні розробки та інвестиції в галузях альтернативної енергетики, розвитку технопарків, потужності по переробці сміття тощо.

Слід зазначити, що для розвитку і поширенню технопарків в нашій країні нам потрібно опрацювати відповідне законодавство і провести його узгодження у Верховій Раді.

Нещодавно президент Республіки Корея пані Пак Кин Хе закликала "створити друге економічне диво на річці Ханган шляхом відродження економіки та її демократизації". Непростий шлях становлення міцної економіки та усунення штучних бар'єрів торгівлі сьогодні проходить і наша країна. Тож найкращою стратегією є партнерство заради майбутнього, яке принесе користь обом країнам.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.