18 червня 2018, понеділок

Чому в IT так мало жінок

9 коментувати
Головна перепона на шляху дівчат до кар'єри у сфері STEM – невпевненість у власних здібностях і стереотипи

STEM – це англійський акронім від science (наука), technology (технологія), engineering (інженерія) та math (математика). У STEM входять такі науки, як математика, фізика, хімія, біологія та інформатика. Це не найпопулярніші напрями серед дівчат, погодьтесь. Але статистика говорить, що 80% робочих місць, що на даний час швидко розвиваються, вимагають фундаментальних знань у STEM. Більш того, потреба у STEM спеціалістах збільшиться на 16,8% до 2020 року.

Щодо жінок, то серед працівників у STEM лише 23% - жінки (як в Україні, так і в світі).

Чи впевнені в собі ці дівчата? Як приклад: показник представленості жінок в ІТ-індустрії нетехнічного характеру в Україні сягає 34%. Але молоді жінки надають перевагу посадам у менеджменті, клієнтській підтримці, тестуванні програмного забезпечення та інших близьких до технічних сферах. І лише 3% жінок мають справу безпосередньо з програмуванням.

Мобільна розробка досі залишається «територією» чоловіків: тут з 20 претендентів – лише одна дівчина.

Кількість жінок, що шукають роботу в сфері IT, не перевищує 15%. І це при тому, що сьогодні ІТ — це одна з найперспективніших сфер, в якій можна максимально розкрити свій потенціал і при цьому отримувати гідну фінансову винагороду.

У серпні я, разом з іншими відомими українками, увійшла до топ-20 надихаючих жінок у STEM. Цей проект об'єднав жінок, які зробили успішну кар’єру і причетні до науково-технічної сфери. Серед учасниць - топ-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представники міністерств, вузів і громадських організацій, державні службовці.

Кількість жінок, що шукають роботу в сфері IT, не перевищує 15%

Головне завдання проекту ми визначили трьома основними цілями:

1) показати приклад дівчатам і молодим жінкам та навчити їх;

2) надати рекомендації щодо обрання кар’єри та цінностей в житті;

3) надихнути дівчат своїми розповідями про те, що в STEM є місце для творчості.

"У математичній науці все, що не обґрунтовано до кінця, розцінюється як абсолютно необґрунтоване", - казали нам на лекціях. А Марк Цукерберг додав: «Причина, чому жінки не йдуть вивчати комп’ютерні науки, це те, що в комп’ютерних науках немає жінок».

Нам, як жінкам з математичною освітою та прагматичним розумом, цих цифр виявилось достатньо для наступного кроку.

Восени стартувала всеукраїнська програма “Дівчата STEM”, основна ціль якої – надихнути дівчат 13-19 років обирати професію в цих сферах.

Я мала нагоду виступу для більш ніж 150 дівчат Києва та області, які зібрались на черговий захід. Стоячи на сцені, я часто чула одне й те ж питання. Як виявилось, головна перепона на шляху дівчат до кар'єри у сфері STEM – невпевненість у власних здібностях і стереотипи. Тобто проблема не в тому, що в Україні не має чи не буде кадрів. Перепона - в суспільній думці про "чоловіків у светрах, які сидять за комп'ютерами, а тобі, красуне, там нічого робити".

Дівчата! Скажу вам, як жінка з двома червоними дипломами одного з найпрестижніших вишів України – Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, зі званням кандидата технічних наук та званням доцента факультету кібернетики.

Для більшості великих компаній абсолютно нема різниці, якої статі кандидат. Найголовніше – це знання, професійність, амбіції та практичні вміння.

Ми не боїмося роботи, в тому числі і рутинної. В нас розвинене відчуття прекрасного, а тому є посади, що просто створені для нас. Не будуйте собі перепон!

Відповідальність, природна організованість, комунікабельність та харизма – це про нас. Ці якості роблять з нас чудових керівників.

Легендарна Шеріл Сандберг, яка успішно керує Facebook, говорячи про жінок в технічних сферах, зазначила: «Ми знаємо, що дівчата настільки добре встигають з математики та наук, наскільки їм кажуть, що в них це добре виходить. Це просто питання очікувань». Додам від себе: не очікуйте, а дійте!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.