Паніка і безсилля. Як справлятися з реакцією на теракти

1 коментувати
Наше завдання - пам'ятати, що терористів, агресорів все ж менше, ніж відносно гармонійних, добрих і сильних людей

Про вміння "витримувати" радість і страждання. Про теракти і реакції на них. Думала писати про цікаву синхроністичність тижня, але новини з Франції змінюють напрямок. Хоча, напевно, і не змінюють. Доповнюють.

Цього тижня було кілька дивовижних, схожих питань про дітей і дорослих, "які починають переживати, плакати і в реальності страждати від того, що не можуть усвідомити і вмістити в себе нескінченність". Про це був мій тиждень - про нескінченність, про можливості вмістити в себе багато чого, про незбагненності та непередбачуваності подій і долей, про власні кордони та межі часу, і про вміння "витримувати" радість, щастя, страждання, біль, скорботу, будь-які новини. "Переживання життя", напевно, в тому, щоб дозволити собі пропускати через себе життя, його красу, радість, щастя і трагедії. І відчувати, що в житті є всі грані відчуттів. Є місце для щастя і трагедій.

Зараз пишу матеріал про реакції на теракти дітей і думаю про те, що базова потреба в безпеці зараз складно виконувана. Ми всім світом живемо в ілюзії безпеки і вимушено вчимося шукати не в зовнішніх об'єктах і місцях, а в собі. Взагалі-то, це веде до швидкого дорослішання, визріванню екстерном. Сьогоднішній світ не дає часу і можливості до фіксації. Ми весь час адаптуємося до змін.

Трохи стабілізації:

Навіщо плануються теракти, яку вони покликані викликати реакцію? Паніку, безсилля, агресію. Будь-яка дія, при якій існує загроза життю та цілісності, впливає на наш рептильний (рептилійний) мозок. Ця частина мозку не керується логікою. Коли у відповідь на сигнал небезпеки включається рептильный мозок, ми перестаємо раціонально мислити, цей мозок провокує дії "бий - біжи - замри". Ми впадаємо в ступор, або готові трощити все навколо та мстити, або починаємо метушитися. Рептильный мозок включається, коли ми самі переживаємо травматичну подію, коли ми за нею спостерігаємо, коли ми про неї чуємо.
У кожного з нас своя сила "витримування" навантаження. Зараз важливо не дозволити себе спровокувати на різкі емоції.

Паніку можна зупинити питанням "Що я саме зараз можу зробити?" Навіть якщо це - принести квіти до посольства

І в повазі та скорботі про тих, хто постраждав, подбати про себе і менш стійких близьких. Важливо утриматися від будь-яких різких рішень і висновків.

Для тих, у кого власні спогади про поїздки в Париж і Францію сформували всередині зв'язку "Франція - місце затишку, любові та безпеки". Якщо ми дізнаємося, що в тому місці, де нам було добре в минулому, і в яке ми любимо пірнати у спогадах, щось сталося, в нашому внутрішньому просторі відбувається "зсув". Важливо собі сказати: я вдячний за спогади і за те, що було. Я роз'єдную свої спогади з сьогоднішніми новинами. Сфокусуватися на відчуттях, а не на місці.

Коли я задумалася, навіщо в приміщеннях обов'язкові плани евакуації, навіщо ми проходимо інструктаж з поведінки під час пожежі, екстремальних випадків - саме для того, щоб створити всередині навик дій - опору, коли рептильний центр вимкне наш раціональний мозок. У тих країнах, де є довіра до людей у формі, саме вони стають опорою і стабілізаторами: своїми неемоційними і побудованими інструкціями люди у формі діють разом або замість раціонального мозку панікуючих.

Важливо всередині себе мати план дій, список людей, яким можна подзвонити в будь-яких ситуаціях. Іноді паніку можна зупинити питанням - що я саме зараз можу зробити? Навіть якщо це - принести квіти до посольства.

Дуже важливо, щоб ми "локалізували" всередині себе дію теракту. Так, він стосується всього світу. Але саме зараз у конкретний момент я в безпеці і я можу діяти. І я не дозволю комусь, хто робить це усвідомлено, відібрати у мене енергію життя. Той, хто провокує у нас страх смерті, просто уявіть, позбавляє нас сили життя.

Дітям і вразливим дорослим не можна дивитися новини про трагедії по телевізору - у них межа реальності і екрану розмита. І все, що видно на екрані, автоматично переходить у відчуття реальності.

Дуже, безмірно шкода всіх, хто постраждав, і їх сім'ї. І звичайно, постраждав весь світ.
Але наше завдання - пам'ятати, що терористів, агресорів все ж менше, ніж відносно гармонійних, добрих і сильних людей. Якщо ми візьмемо аналогію з нашим тілом - коли в організмі хвороба, уражено все ж таки не все тіло, у тіла є імунітет. Є імунні клітини. Вони справляються! Вони є і у світу.

Я вірю, що доброти і розуму у світі поки що більше. І, напевно, наше завдання підвищувати собою імунітет країни і світу.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.