Як пережити школу. Поради старшокласнику від мами

0 коментувати
Важливо утриматися від самокритики і знецінення. Від стану жертви системи, страждальця

За кілька шкільних днів - шквал дзвінків, листів, повідомлень від батьків старшокласників. Ще на лінійці 1 вересня помітила яскравий контраст: радісні першокласники і  підлітки, які вже з першого дня страждають. Почала писати матеріал для батьків про те, що важливо пам'ятати, якщо поруч школяр-підліток, але передумала і записала те, про що просила поговорити з дітьми людей, що дзвонили в ці дні і те, про що говорила своєму синові.

Багато думок - старшокласнику від мами.

Кожен новий рік і кожен новий клас - це вихід із зони комфорту. У будь-новому середовищі (навіть якщо це зустріч зі старими знайомими) важливо дати собі час на адаптацію, на орієнтацію на місцевості. Можна йти маленькими кроками, дозволяючи собі звикнути до нового класу, викладачів, школи.

Важливо утриматися від самокритики і знецінення. Від потрапляння в стан жертви системи, страждальця. Знімай з себе, як брудний одяг, відчуття жертви і невдахи.

Перша шкільна чверть (не має значення, в якому класі) - час звикання. До режиму, до вимог, що до відносин, до своєї ролі. Перебудова йде глобальна. У підлітковому віці частини мозку, що відповідають за навчання і контроль, пригальмовують. Це не привід зняти з себе відповідальність, просто про це важливо пам'ятати. Краще важливе записувати, готувати заздалегідь, ставити самому будильник.

Ти дуже важливий для нас і світу. Будь ласка, дбай про себе і бережи себе

Школа - лише частина життя. Важлива, але частина. У житті повинно проявлятися багато граней. Чим їх більше, тим цікавіше в школі.

Оцінки - це лише цифри. Знання, вміння і старанність - це і є справжні оцінки.
Для мене важливі не цифри в щоденнику, а наскільки цікаво тобі вчитися.

Розум, таланти і краса - не наша заслуга. Те, що ми з ними робимо - це вже наша відповідальність.

Ти нічого нам, родичам, не повинен. Школа - твій внесок у своє життя. Тобі не потрібно виправдовувати наші очікування. Ми завжди тебе любимо. І тобі не потрібно заслуговувати на нашу любов і бути схожим на когось із нас.

Не можна оцінювати себе, а тим більше критикувати, коли втомлений, хворий, пережив стрес.

Школа – це, поки ми не змінимо систему освіти, постійна система оцінювання. Перебувати в світі, де тебе весь час оцінюють, складно. Але якщо всередині є відчуття свого потенціалу, будь-які зовнішні оцінки не так важливі й страшні.

Так, у школі буде багато того, що здасться і насправді буде марним. Є те, на що я вплинути не зможу, є те, що ми зможемо обговорювати.

Коли ми боїмося, нео-кортекс - частина мозку, яка відповідає за навчання, блокується. Боятися - це нормально. Якщо самому важко впоратися зі страхом, довір його нам, і ми щось придумаємо.

Ті, хто співпрацюють, завжди досягають більшого, ніж конкуренти.

У кожного своя історія, своя точка старту, свої завдання. Будь ласка, порівнюй тільки себе з собою. У тебе, як і в кожного, є своє особливе місце в світі.

Цинізм – це захист вразливих. Впевнена в собі людина спокійна і добра. Самовладання і такт – найважливіші якості, які говорять про гідність. Почуття гідності важливіше за всі табелі за всі роки.

Іноді сказати «ні» означає надати людині більш важливу допомогу, ніж якщо зробити щось за нього або з ним.

Звичайно, мені дуже радісно, коли тебе хвалять. Але мені набагато радісніше бачити твої гарячі очі, коли тобі подобається те, чим ти займаєшся. І важливо, щоб ти не переставав вірити в себе, навіть якщо тебе не помітять і не похвалять.

Помилятися можна і треба, чогось не розуміти - природно, злитися можна, але проявляти це потрібно так, щоб нікому не зробити боляче, хотіти іноді, щоб тебе залишили в спокої і побути одному - нормально і необхідно, просто говори про це коректно.

Ніхто не зобов'язаний нас любити. Завжди будуть ті, кому ти не сподобаєшся, ті, хто тебе не розуміє і не цінує і не любить. Але обов'язково будуть ті, для кого ти будеш дуже важливий. Давай радіти тим, хто нас відчуває.

Ти дуже важливий для нас і світу. Будь ласка, дбай про себе і бережи себе.

І ніколи-ніколи-ніколи-ніколи не здавайся.

Ми дуже-дуже тебе любимо.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.