У найближчі 10 років. Що буде з РФ і які процеси чекають на нас
Політична програма РФ — це програма відновлення Радянського Союзу у кордонах 1991 року
Ідея розміщення тактичної ядерної зброї на території Республіки Білорусь насамперед полягає в політичному контексті: «От ми такі ж, як США. Ми супердержава. Якщо США можуть розміщувати свою зброю на території інших держав, ми теж можемо розміщувати свою ядерну зброю на території інших держав. У США є союзники, у нас є союзники».
Якщо згадати відомий радянський літературний образ, це боротьба Еллочки-людожерки з мільярдеркою Вандербільт. Є такий курс, я б сказав, військово-технічного співробітництва, і у Еллочки-людожерки буде такий курс. Хоча Білорусь виходить зараз з тих домовленостей, які були досягнуті в 1990-их роках про виведення ядерної зброї з території цієї країни, однак, мені здається, що після 2014 року про Будапештський меморандум говорити не варто. А сама Білорусь, очевидно, не потребує якихось гарантій від США, Великої Британії чи Франції, а повністю перебуває під ядерною парасолькою РФ. На світову політику це жодного враження справити не може. Це просто мало кого зацікавить. Це пропагандистська гра з усіма складовими.
Розміщення тактичної ядерної зброї додатково в країнах НАТО у відповідь може бути пов’язано не стільки з Білоруссю, скільки з загальною оцінкою небезпеки, яка виходить від РФ.