Ізраїль, Туреччина, Катар. Як відгукнувся на війну в Україні Близький Схід

24 лютого, 18:10

Ключові ресурсні країни, які можуть дати і зброю, і нафту, і газ. Тобто — увесь спектр необхідного у війні

Для нас має значення ставлення не всіх країн Близького Сходу, а декількох важливих. Це Ізраїль, Туреччина, Саудівська Аравія, Катар, Іран (але винесемо його за дужки). Це ключові ресурсні країни, які можуть дати і зброю, і нафту, і газ. Тобто — увесь спектр необхідного у війні.

Відео дня

Якщо говорити про ці країни, то відбувалася певна трансформація їхніх уявлень про межі можливої підтримки.

Туреччина коливалася, бо для Ердогана відносини з Росією є дуже важливими. Він неодноразово намагався вийти на контакт із Путіним, щоб реалізувати ідею, яка у нього є. Але станом на зараз видно, що цього всього не вдалося зробити. І є два повідомлення з боку Ердогана. Перше — він хоче консолідованої і зрозумілої оцінки НАТО і, відповідно, консолідованого рішення НАТО. І в цьому сенсі він тисне. А друге — Ердоган може надати нам крім Байрактарів ПВО. Якщо буде надано, то це, звісно, дуже серйозний крок. Це свідчить про те, що Туреччина остаточно визначилася.

Тепер Ізраїль. Не менш важлива для нас країна з огляду на військові технології. Він певний час намагався утриматися далі від конфлікту, роблячи головним безпеку своїх громадян. Але, коли ситуація вийшла вже на той рівень, коли не можна не реагувати, то ізраїльське керівництво погодилося з тим, що вони будуть разом із США. Цей крок означає підтримку України. Ізраїль висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності України. Тому ми чекаємо від Ізраїлю вже більш конкретних кроків. Важливо також відзначити, що в Ізраїлю є свої серйозні проблеми з Росією. І йому доведеться обирати — чи бомбувати Сирію, наражаючись на атаки російського ППО, чи діяти якимось іншим чином, чи все-таки зберігати з Росією певний рівень взаємовідносин і взаємодії.

Про Саудівську Аравію та інші країни Перської затоки офіційної інформації у мене немає, але можу сказати, що там є підтримка української територіальної цілісності. Тому несподіванок не очікую.

По Ірану. Ясна річ — він союзник Росії. Але зараз Іран перебуває і дуже складному і дуже важливому для них переговорному процесі із США. Тому Іран серйозних кроків не робитиме.

Що стосується країн Південного Кавказу, то вони поки що мовчать.

Країни Середньої Азії — сателіти Росії, це зрозуміло. Але вони намагаються оцінити ситуацію.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Павло Клімкін про напад Росії на Україну

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X