Давайте без ілюзій. У чому полягає головна небезпека цієї війни

5 липня, 11:00

Насамперед війна в Україні навчила Путіна того, що НАТО та ЄС підуть на багато чого, щоб уникнути конфронтації з ним

Чудовий опір українського народу викликав захоплення всього світу, але ми не мусимо мати ілюзій. Без чіткого зрушення у політиці США, НАТО та ЄС Україні не перемогти. Наслідки цього будуть важкими не лише для самої України, а й для Заходу та ширшої міжнародної спільноти.

Відео дня

Будь-яка стратегія починається з простого питання: яка політична мета? Відповідь тут проста. Україна прагне повернути свої національні території та завдати вирішальної поразки російським військовим, що покладе край грабіжницькій агресії Росії та забезпечить суверенітет і територіальну цілісність України.

Однак політичні цілі США, НАТО та ЄС набагато менш зрозумілі. Україні не потрібні іноземні війська для перемоги. Що їй справді потрібно, то це економічна, політична і військова допомога з боку НАТО та ЄС. І поки що наданого недостатньо.

На економічному фронті Україна фактично не має виходу до моря через те, що Росія контролює Чорне море. Країна неспроможна експортувати пшеницю та інші товари, від яких залежить її економіка.

Поки Європа фінансуватиме російську агресію, війна триватиме

Щодо Росії було запроваджено санкції США та Європи, але залежність від російських енергоносіїв, яка зберігається, означає, що Європа, як і раніше, щотижня відправляє в Росію мільярди доларів. Як зазначив колишній заступник радника з національної безпеки США Рік Водделл, «російській економіці, яка самодостатня у сільському господарстві та енергетиці, потрібно багато вбивств». Поки Європа фінансуватиме російську агресію, війна продовжуватиметься.

Україна терміново хоче інтегруватися із Заходом. Лідери ЄС нещодавно надали Україні офіційний статус кандидата, але Франція та Німеччина відкладають «прискорене» членство в ЄС, побоюючись роздратувати Путіна. Зі свого боку США опублікували довгий список заходів, яких вони не вживатимуть у конфлікті, щоб утихомирити Путіна та спростити російське планування. Із самого початку питання про членство в НАТО не обговорювалося.

Політичні лідери надавали великого значення «єдності», продемонстрованій трансатлантичною спільнотою в опозиції Путіну з початку війни, але реальність у Києві має виглядати зовсім по-іншому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X