Путін їде до Лукашенка в Гродно. Про що це свідчить?

23 червня, 09:20
Ексклюзив НВ

30 червня Путін відвідає білоруське Гродно. І символізм, і час, вибраний для цієї поїздки, не випадкові

Наступного тижня Володимир Путін вирушить до однієї з небагатьох країн Європи, де на нього все ще чекають. Там він зустрінеться з одним із декількох своїх міжнародних союзників, що залишилися. Російські ЗМІ повідомили, що Путін 30 червня відвідає Гродно — місто на заході Білорусі, для участі у IX Форумі регіонів Білорусі та Росії. І символізм, і час, обраний для цієї поїздки, досить промовисті.

Відео дня

Спочатку про символізм. Путін їде до Білорусі вперше за три роки. І навпаки — Лукашенко майже кожен місяць відвідує свого візаві в Росії. Побував він і в Сочі, і в Санкт-Петербурзі, і в Москві, і навіть відвідав космодром на Далекому Сході, щоб показати свою вірність кремлівському лідеру. Ця асиметрія відображає справжній баланс сил у межах осі автократів Путін-Лукашенко.

Той факт, що Путін зараз вирушить до провінційного білоруського міста, щоб зустрітися з Лукашенком, не передбачає змін у динаміці впливу двох диктаторів. Але про що це говорить: російські війська загрузли на Донбасі, міжнародна ізоляція Путіна посилюється, конфлікт із Заходом інтенсифікується, і диктатор РФ потребує Лукашенка більше, ніж, імовірно, хотів би це визнати.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X