Росії кінець. Країна, яка не б'ється за своїх дітей

29 травня 2017, 18:21
155
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Це якийсь абсолютно перевернутий світ

А знаєте, що найбільше вражає в ситуації з арештом хлопця, який читав Шекспіра? Дитина кричить, плаче, хлопця довели до істерики, дитина в центрі столиці кричить "Допоможіть!" – а всім начхати.

От усім просто плювати. Дівчина б'ється за цього хлопця, він просить про допомогу – а всім начхати. Підійшла тільки одна пара.

Я колись писав, що революція в цій країні почнеться не через політичні причини. Через побутові. Коли менти або пожежні, або лікарі в черговий раз не приїдуть на виклик, або нададуть некваліфіковану допомогу, що спричинить смерть дітей – як це траплялося вже не раз – і тоді рвоне. Саме цей варіант мені здавався найімовірнішим. Я помилявся. Ні-і. В цій країні нічого не буде.

Це якийсь абсолютно перевернутий світ. "Я, звісно, не схвалюю, але поліція повинна була з'ясувати – чи не змушували його дорослі". Чи не змушували дорослі що? Вчити Шекспіра? І ось це все обговорюється на повному серйозі. Добре. Припустімо.

От кляті дорослі змушували хлопчину вчити Шекспіра, заробляти своїм знанням собі гроші на велосипед або айфон – і? Далі ж який ваш логічний ланцюжок? Відлупцювати за це хлопця, довести його до істерики, викрасти, відвезти в "ментовку", травмувавши на все життя? Ні, я правда, намагаюся зрозуміти. Пнуся щосили. Але, блін, ні чорта не розумію.

Дорослі. Зобов'язані. Захищати. Дітей. Особливо якщо ці дорослі – у формі

Скажіть, друзі мої, на четвертому-п'ятому-шостому десятку життя в Росії ви справді не знаєте, який вигляд має жебрак? Чи саме цього тижня вирішили придурюватися? По вашому, діти, яких примушують жебракувати – а використання дитячої праці це, безперечно, кримінал – мають ось такий вигляд? В окулярах, добре одягнені, читають Шекспіра і з мачухою з планшетом?

Взагалі, звісно, можна очманіти, скільки, виявляється, людей вважає вуличних артистів жебраками. Якийсь віковічний, непрохідний совок. Вільної праці в цьому перевернутому світі не існує. У ньому визнають тільки бухгалтерію, яка двічі на місяць насипає корм у стійло. І трудову книжку клеймом на лоб.

Отже. Головне. Ази першого класу. От просто дитячі уявлення про добро і зло. Якщо дитина просить милостиню – завдання поліції захистити дитину від жебрацтва, а не суспільство від дитини.

Жебрацтво – це коли дитина збирає милостиню замість того, щоб вчитися. Проблема жебрацтва – не у збиранні грошей. А в тому, що дитина асоціалізується. У вільний час, коли вже виконав завдання з математики, кожен може робити все, що хоче. Хоч Шекспіра читати, хоч у танчики різатися. Якщо, звичайно, мама дозволить.

Це просто моральний базис. Я не розумію, як це можна не розуміти.

Якийсь абсолютно збочений дискурс. Дорослі люди не можуть говорити про це серйозно. Тут узагалі нема що обговорювати. Дорослі. Зобов'язані. Захищати. Дітей. Особливо якщо ці дорослі – у формі. Все. Крапка.

Я ось чотири місяці живу за межами Росії – і ось цю ситуацію вже не уявляю в принципі. От взагалі в принципі це уявити неможливо. А в Ізраїлі, де я зараз перебуваю, – це неможливо навіть розповісти. Хоч з відео, хоч, без відео – тут у це просто не повірять. Тут за своїх дітей порвуть. Хоч ментів, хоч фігунтів, хоч кого. Ментів, до речі – в першу чергу. Ось така ситуація, коли люди в центрі столиці просто пройшли б повз викрадення дитини, яка просить про допомогу – тут неможливо уявити в принципі.

Країна, яка посеред білого дня не б'ється за своїх дітей.

Або ОВД "Арбат" буде завтра рознесений по каменю, або цій країні кінець.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 06:43

thumb img
Жодних селфі. Яка відповідальність передбачена за порушення таємниці голосування
Геополітика

Вчора, 14:53

thumb img
Мільярди доларів. Як експерти оцінили збитки України та РФ через незаконну анексію Криму
Авто

Вчора, 20:33

thumb img
Півцарства за коня. Чим особливий найдорожчий автомобіль у світі вартістю €17 мільйонів