Кім Чен Ин переміг?

0 коментувати

Кілька коментарів щодо угоди Трампа-Кіма

C точки зору результатів, ця угода дуже коротка і не особливо змістовна. Вона продовжує курс Пханмунджомскої декларації, підписаної між двома Кореями. Формулювання про денуклеаризацію – північнокорейське, тобто, «денуклеаризация на Корейському півострові», а не «повна, контрольована і незворотна утилізація» (CVID) ядерної програми Північної Кореї, яка була б вигідна як Америці, так і Південній Кореї (в Пханмунджомській декларації також використовується Північнокорейське формулювання).

Північнокорейське формулювання більш розпливчасте і може мати на увазі виведення американських військ з Південної Кореї. З точки зору США, CVID вважали попередньою умовою для переговорів. Це було не так. Той факт, що під час саміту CVID навіть не розглядали як частину спільної угоди, можна вважати перемогою Кім Чен Ина. Сам факт того, що зустріч відбулася, означає визнання диктатора одного з найгірших режимів на Землі. Розробивши північнокорейську ядерну програму, Кім показав, що він готовий вести переговори: спочатку – з Південною Кореєю, а потім з США, які запросили Кіма на саміт. Після тупцювання на місці, саміт все ж відбувся.

Замість війни буде дипломатія

В теорії економічних переговорів нетерпіння грає велику роль. Найімовірніше, що більш нетерплячий гравець швидше здасться. Кіму не вистачає терпіння, тому що санкції ООН завдають шкоди економіці Північної Кореї, але Трамп нетерплячий ще більше через особливості характеру. Йому дуже потрібно було продемонструвати свою успішність і вміння укладати угоди. Насправді, саміт не приніс жодного прориву: хіба що вирішення питання про повернення тіл безвісти зниклих і військовополонених з Корейської війни. Варто також відзначити, що крім готовності до переговорів, незважаючи на відсутність прогресу в справі денуклеаризації, США більше не пішли на якісь серйозні поступки. Ні слова не було сказано про зняття санкцій – лише неясні репліки про мир і процвітання.

У Кіма гарне становище. Трамп не просто вбудувався з ним, а й навіть запросив до Білого дому (ймовірно, до Путіна). Він знає, що Трамп хоче досягти успіху у вирішенні північнокорейського питання і, ймовірно, буде відштовхуватися саме від цього. Однак йому доведеться нелегко. Макрон зіграв великого приятеля Трампа, але нічого не отримав взамін. А Трамп, швидше за все, спробує залякати Кіма, накидаючись на нього з істериками (мистецтво укладати угоди). Поки Кім залишається спокійним, він здатний підтримувати мирний процес.

Ця ситуація – точно на користь миру на Корейському півострові і в Північно-Східній Азії. Кілька місяців тому ми були на порозі війни, адже у Вашингтоні вперше заговорили про нанесення удару по Північній Кореї. Такий удар мав би руйнівні наслідки для Північно-Східної Азії, та й загалом для миру на планеті. Але обидві сторони вже взаємодіють, так що замість війни буде дипломатія. Хілларі Клінтон, Джон Болтон і більшість політичної еліти США наполягали на тому, щоб денуклеаризация була попередньою умовою для будь-яких переговорів. Але їхня позиція не спрацювала. Нова реальність така: у Північній Кореї є ядерна зброя, і було б божевіллям відмовлятися від дипломатії. Уявіть собі, що було б без дипломатії під час Холодної війни!

Але сьогодні – не про це. Для світу найголовнішим є те, що обидві сторони зобов'язуються не нападати один на одного. Санкції чинять сильний тиск на Північну Корею: вона буде змушена зробити більше, щоб домогтися їх зняття або ослаблення. Але ядерна зброя життєво важлива для північнокорейського режиму: так само, як і присутність американських військ – для Південної Кореї. Таким чином, складно підготувати ефективну угоду з CVID. З іншого боку, низька довіра до дипломатії може стати причиною початку щось схожого на Холодну війну в Північно-Східній Азії. Але, безумовно, цей варіант кращий за напад США, який, здається, вже знятий з порядку денного.

Переклад НВ

Текст опублікований з дозволу автора.

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.