Від совка до Бандери

12 коментувати
Ніхто не може заборонити українцям пам'ятати своїх героїв. Але якщо в чомусь вони були героями, а в чомусь злочинцями, потрібно дати чесну оцінку і тієї, і іншої сторони їх діяльності

Мене турбує крен державно-схвалюваної ідеології вправо. З кожним днем все голосніше і безцеремонніше голоси тих, хто намагається протягнути вчорашній день в завтра. Причому цей вчорашній день сприймається, як погане кіно: наші хороші хлопці проти їхніх поганих хлопців. Потрібно знести кумирів і замінити їх новими. Нові кумири - хороші хлопці. Вони поза критикою. Вони боролися за Україну.

Те, що вони при цьому керувалися людиноненависницькою ідеологією і здійснювали військові злочини - будемо заперечувати. По-перше, цього не було, по-друге, жертви - євреї, поляки - самі винні: «В царській Росії постійно відбувались єврейські погроми...Тому міжнародні сіоністи та ж#докомуна проплатили і організували здійснили революцію в 1917 році і скинула царський режим в Росіі... а у большевицькій Раді народних комісарів були одні євреї. Основоположники та ідеологи комуни Карл Маркс та Фрідріх Енгельс були євреями».

Таку дурницю навіть бандерівська діаспора в Європі і США останні 50 років вголос висловлювати соромилася, розуміючи, що в цивілізованому суспільстві зберігати вірність канібальській ідеології якось не комільфо.

У цивілізованому світі сталінський СРСР однозначно вважається тоталітарною державою, до революції 1917 року ставлення складне і явно критичне, марксизм же аж ніяк не табуйований, аналітична складова його доктрини досі в чомусь актуальна, при тому, що Марксова футурологія довела свою повну неспроможність. А ось нацизм і фашизм табуйовані беззастережно.

Українська декомунізація не проводить межі між марксизмом, більшовизмом і сталінізмом. Я не прихильник лівих ідей, але змішувати такі різні поняття - це печерний погляд на історію. З політичного спектра видавлюється весь лівий дискурс, в той час як правий стає мало не нормативним.

Потрібно знести кумирів і замінити їх новими. Нові кумири - хороші хлопці. Вони поза критикою. Вони боролися за Україну

Наповнивши вулиці і площі України пам'ятниками людям з поглядами, що мало чим відрізнялися від фашистських і нацистських, сьогоднішня влада ці погляди легітимізує.

В Одесі губернатор Саакашвілі двічі запрошував мене на наради з питання перейменування вулиць. Я говорив, що не потрібно називати вулиці іменами людей, які бачили Україну націоналістичною диктатурою, зачищеною від "чужинців" шляхом їх масового знищення. Цього ніколи не приховував Донцов, ідеолог українського фашизму і популяризатор Гітлера і Муссоліні. Це проголошував Міхновський: «Усі люди — твої браття, але москалі, ляхи, угри, румуни та ж#ди — се вороги нашого народу». В результаті вулиці обох цих персонажів в Одесі з'явилися, і навряд чи це призведе до зростання проукраїнських настроїв в місті.

Зараз набіжать тролі і почнуть розповідати, що я нащадок катів, мої предки влаштували Голодомор, а в Ізраїлі в Кнесеті немає українців, а Україна під владою єврейських олігархів на чолі з Вальцманом. Так ось:

1. Серед моїх предків не було жодного чекіста і жодного комуніста. Так, партійні родичі були, але мало у кого в Східній Україні ніхто з дядьків і тіток не перебував в партії.

2. У Голодомор мої предки голодували, але вижили. І ваші, швидше за все, вижили. Ті, хто не вижили, потомства, як правило, не залишили.

3. Як єврей, я пишаюся Ізраїлем, але був там лише один раз п'ять років тому три дні. Я живу в Україні. І хочу жити в демократичній Україні, а не в Україні, що славить своїх фашистів.

4. Щодо олігархів - говоріть з товаришем Сурковим з міста Москва. Він вас зрозуміє і підтримає.

Ніхто не може заборонити українцям пам'ятати своїх героїв. Але якщо в чомусь вони були героями, а в чомусь злочинцями, потрібно дати чесну оцінку і тієї, і іншої сторони їх діяльності. Ті, хто заперечують їхні злочини, поділяють їх відповідальність.

Замість відмови від совкової архаїки нам пропонують реванш бандерівської архаїки. Замість чіткого проекту спільного майбутнього. Важко йти вперед з головою, повернутою назад.

Попередній президент України володів хвацьким розумом і харизмою пахана, але був дурнем і дикуном. Нинішній, попри всі «але», людина розумна і цивілізована. Дивно, чому він цього не розуміє.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.