В Одесі повернули совок. І це огидно

10 коментувати
Після голосування місцевої міськради про повернення старих назв вулиць пішли розмови про те, що в Одесі особлива ностальгія за СРСР. Але це не так

Для початку: декомунізувати в Одесі є що. Хоча я і не був фанатом нових назв вулиць, запропонованих командою Саакашвілі, у мене були до них критичні зауваження. І вважаю, що можна було придумати і краще. Але те, що одеська міськрада повернула старі назви, проголосувавши за повернення в совок – це огидно.

Дорогі депутати міськради Одеса, ви так переживаєте, що ще не зовсім добили місто? Ви хочете прокласти дорогу російській весні-2? Ви хочете реваншу Куликового поля? Хочете бачити Одесу в сірій зоні типу д/лнр з бомжами і гопниками при владі? З портом та аеропортом, що потрапляють під санкції? З блокадою і відключенням електрики? Не треба включати видимість патріотизму, просто подумайте, що тоді залишиться від економіки.

До того ж пішли розмови, що в Одесі якісь особливо ностальгуючі за СРСР люди. Що це пов'язано з одеськоюспецифікою. Так, в Одесі багато «вати», в Одесі багато абсолютно байдужих обивателів, в Одесі багато людей, які досі дивляться російське телебачення через супутник або навіть по кабельному. Але вони перебувають під впливом російської пропаганди.

Україні не вдалося змінити картинку світу обивателів. І не тільки в Одесі

Українська пропаганда, або контрпропаганда, набагато менш професійна і ефективна з цілого ряду причин. Насамперед, це непрофесіоналізм і невміння прорахувати більше ніж на один крок. Вона простувата. Росія ж просуває ностальгію за радянським минулим.

Україні поки не вдалося змінити картинку світу обивателів. І не тільки в Одесі.

Але можу сказати точно: у одеситів немає ніякої особливої любові до радянського минулого. Ностальгія по совку є і в Києві, не меншою мірою. І навіть в якихось карпатських селах. На тлі зубожіння і незахищеності є ідеалізація совка, де всім був гарантований якийсь стабільний мінімум.

Тим не менш, є деякі речі, з якими дійсно можна ностальгувати: більш якісна освіта, більш доступна медицина, більш розвинена промисловість, більш висока зайнятість. Зараз з цим гірше набагато, тому багато в чому ця ностальгія з'ясовна.

Інша справа, що з людьми треба розмовляти. Розмовляти і займатися економікою. І тоді від цієї ностальгії нічого не залишиться.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.